Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 1131 Z KATALOGU NA ROK 2019

MELANÉSIE A POLYNÉSIE - OSTROVY FIDŽI A TONGA

Nezapomenutelná cesta na vzdálené tropické ostrovy nesčetných přírodních krás. Bílé pláže, odstíny modře oceánu u korálových útesů, přírodní koupaliště v jeskyních v džungli, skalní brány, mořské gejzíry, vodopády, ale i polynéský „Stonehenge“ a veselé hřbitovy… Na ostrovy, kde se z bývalých lidožroutů stali úžasní přátelští lidé, jejichž zvyky, obřady a hostiny budete moci poznávat. Bez obav! - budete na té správné straně a konzumuje se především vepřové.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Nadi. Oblet poloviny zeměkoule z Evropy přes Asii do jižního Pacifiku na hlavní ostrov Fidži - Viti Levu. Nadi: hinduistický chrám Sri Siva.

4.-7.den: Fidži. Viti Levu, Mamanuca. Viti Levu - hlavní a největší z Kanibalských ostrovů (Cookův příhodný název Fidži). Okolí Nadi: zahrady Spícího obra plné orchidejí, Viseisei - nejstarší vesnice na ostrově. Britské bunkry s děly z 2. světové války. Korálové pobřeží: Natadola - nejlepší pláž ostrova. N.P. Sigatoka s mohutnými písečnými dunami. Výlet do vnitrozemí: lidožroutské tradice a výhled z pevnosti Tavuni nad řekou Sigatoka, domorodé vesnice s keramickou dílnou, procházka dešťovými pralesy k vodopádu, možnost koupání. Výlet lodí po souostroví Mamanuca s barbecue a občerstvením na ostrov Monuriki, kde se mj. natáčel film Trosečník s T. Hanksem: koupání a šnorchlování.

8.-13.den: Tonga. Tongatapu, Fafa. Přelet do království Tonga na největší ostrov Tongatapu. Hlavní město Nuku´alofa (Místo Lásky): královský palác, vládní budovy, hrobky královské dynastie Tupouů, tržnice s neobvyklými plodinami, tapou a jinými exotickými suvenýry. Uvidíme opět krále na nedělní mši? Okruh po ostrově. Stromy obalené „létajícími liškami” - posvátnými obřími netopýry kaloni, Mu´a: královské pohřebiště. „Pacifický Stonehenge” Ha´amonga ´a Maui: Trilithon ze 40-tunových korálových balvanů. Krápníková jeskyně Anahulu s jezírky na koupání. Mořské gejzíry v Mapu´a Vaca Blowholes. Vyhlášený západ slunce na nejkrásnější pláži Ha´atafu. Večírek v resortu na Pláži lásky s polynéskou show, tanečky a hostinou s pečeným prasátkem. Obřad přípravy opojné kavy a její společenská konzumace. Celodenní výlet (s obědem) lodí na rajský ostrůvek Fafa: koupání a šnorchlování. Přelet na Nový Zéland (popř. zpět na Fidži).

14.-15.den: Auckland/Nadi - Praha. Návrat domů.


*Volitelný výlet: 6-denní plavba po ostrovech Yasawa a Mamanuca.

Prodloužení zájezdu 1131, popř. 1132 či 1133 o týden. Šestidenní plavba z Nadi (Port Denarau) po ostrovech souostroví Yasawa a Mamanuca, plná penze na lodi. Program výletu předchází hlavnímu programu.

1.-3.den: Praha - Nadi. Přílet na Fidži.

4.-5.den: Nacula, Sawa-i-Lau, Blue Lagoon. Plavba katamaránem z Port Denarau na severní Yasawy. Ostrov Nacula: krásné bílé pláže, možnost návštěvy ostrova Sawa-i-Lau s plaváním v legendárních podmořských jeskyních nebo šnorchlování v Modré laguně, proslavené stejnojmenným romantickým filmem.

6.-7.den: Střední Yasawy. Ostrovy Naviti nebo Drawaqa, šnorchlování na útesech s nadějí na obří manty, návštěva domorodých vesnic a rodin, ukázky melanéského kulinářství.

8.-9.den: Ostrovy Mamanuca. Jízda na kajaku, šnorchlování nebo potápění u malých ostrůvků na některých z nejkrásnějších korálových útesů Fidži. Návrat do Port Denarau.

10.den: Nadi. Spojení se skupinou (3.den hlavního programu).

Termín: 9.11. - 18.11. 2019
Cena: 35 890,- Kč

V ceně je: 6-denní plavba katamaránem s plnou penzí a ubytováním po 2 osobách na ostrovech v bungalovech (resp. v tradičních obydlích bure), 2x noc v hotelu v Nadi (se snídaní). Český průvodce, místní průvodci, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. 1-lůžkový pokoj za příplatek 11 700 Kč.


Pozn. V termínu, programu i ceně může dojít k drobným změnám následkem případných změn v letových řádech pacifických aerolinek, popř. v dostupnosti letů (aktuální informace v CK nebo na www.nomad.cz).

Délka tras: letadlem 41 000 km, po zemi 300 km, loděmi 100 km, pěšky 2x 3-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 26-30 °C, voda 26-28 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (1131): 16.11. - 30.11. 2019
cena v Kč: 103 590,-

V ceně je: Doprava. Výlet lodí po ostrovech Mamanuca se šnorchlováním, výlet lodí na ostrov Fafa, 2x celodenní výlet na Viti Levu a 1x okružní výlet po Tongatapu. Polynéská show a večeře na Tonze. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká doprava včetně letištních tax a poplatků, pozemní (pronajaté vany/minibusy s místními řidiči, taxi). Ubytování: 1131: 11x hotely, bungalovy (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, obvykle s bazény). 1-lůžkový pokoj za příplatek - 1131: 19 900 Kč (11x). Strava: 10x snídaně, na Fidži 1x barbecue oběd, občerstvení a obřad pití kavy (na lodi), na Tonze 1x oběd (na lodi) a 1x polynéská večeře (v resortu - švédský stůl).


Všeobecné informace:

Pasy a víza: K účasti na zájezdu potřebujete cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců. Se všemi z navštívených zemí máme bezvízový styk, není tedy třeba žádná víza vyřizovat. Doporučujeme pořídit si před cestou fotokopie všech osobních dokladů. Současně je praktické mít tyto dokumenty naskenované a přístupné z internetu. Zjednoduší to vaši situaci při případné ztrátě cestovního dokladu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Polynésie není ze zdravotního hlediska nikterak mimořádně nebezpečnou oblastí. Vzhledem k její poloze v tropickém pásu je přesto třeba věnovat ochraně zdraví zvýšenou pozornost, především kvůli přechodu z téměř podzimní Evropy do horkého léta. Obecně doporučujeme očkování proti žloutence (hepatitida A). Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (přeočkování u obou vždy po 10 letech). Malárie se v Polynésii nevyskytuje, nepříjemní komáři však bohužel občas ano.

Ubytování: Ubytováni budete v hotelech. Spát budete ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím, obvykle s bazény. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 19 900 Kč.

Strava: Součástí ubytování na Fidži a na Tonze jsou snídaně, na Fidži při výletu lodí 1x barbecue oběd, občerstvení a obřad pití kavy (na lodi), na Tonze 1x oběd (na lodi) a 1x polynéská večeře (v resortu - švédský stůl). Další strava není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám. Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu.
Západní Polynésie v tomto směru patří mezi velmi drahé oblasti (pravidelně bývá řazena na ta úplně nejpřednější místa v žebříčcích zemí podle výšky cen). Celková cenová hladina je minimálně srovnatelná s USA a Západní Evropou a v řadě případů (např. ubytování a služby) je vyšší. V případech jako je např. nákup potravin v supermarketech či veřejná doprava, tedy tam, kde nejde o turistický ruch, ale o služby určené nepříliš movitým původním místním obyvatelům, je však vcelku přijatelná. Navíc kolem silnic postávají prodavači s ananasy, melouny, kokosovými ořechy a dalšími druhy ovoce a zeleniny a jejich ceny bývají ještě nižší než v obchodech. Nemusíte se proto bát, že budete trpět nedostatkem vitamínů. Navzdory nákupům v supermarketech přesto není od věci vzít si s sebou alespoň něco málo potravin - lehké kalorické dobroty k načerpání energie (čokoládu, müsli tyčinky, sušené ovoce apod.) a instantní polévky. S sebou můžete vzít i rozpustné nápoje (např. šumivé rozpustné vitaminové či minerální tablety do vody) a posilující energeticky hodnotné látky (hroznový cukr apod.) Na většině míst (v bungalovech) bude k dispozici kuchyňka. Pro případy, kdy nebude možné si uvařit v místě ubytování, doporučujeme vzít si s sebou ponorný vařič pro přípravu polévek, kávy nebo čaje.

Doprava: Po trase zájezdu se budeme pohybovat nájemními dopravními prostředky. Mezi ostrovy letecky, po ostrovech využijeme auta, taxi a minibusy. Budete také podnikat výlety lodí po ostrovech Mamanuca se šnorchlováním, výlet lodí na ostrov Fafa, 2x celodenní výlet - Viti Levu, okružní výlety - 1x Tongatapu.

Klimatické poměry: Očekávejte teplé počasí s velkou vlhkostí vzduchu a častými dešti, přeháňkami či tropickými bouřemi. Nejvíce jich lze očekávat v období dešťů od října do března, kdy na ostrovech panuje léto. Po zbylou část roku již tolik neprší a teploty jsou celkově stabilnější. Průměrná teplota se v teplejším období od listopadu do března pohybuje okolo 28°C, v období chladnějším od dubna do října kolem 25°C.

Jak se zabalit: S sebou vezměte plavky, pláštěnku, lehčí sportovní turistickou obuv a sandály, letní rychleschnoucí a nemačkavé oděvy...Vše do 20 kg váhy. Kromě kufru (na kolečkách, ne na přenášení v ruce!) či batohu na záda si vezměte menší batůžek (můžete ho mít při sobě v letadle, na cyklistické výlety a na kratší túry). Užitečný může být hrníček či malý kastrůlek a ponorný vařič. Informace o redukci zásuvek pro danou zemi najdete na www.zasuvky.hw.cz - OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílových zemích.

Valutové vybavení: Na ostrově Tonga je měnou pa'anga (TOP), fidžijský dolar na Fidži (FJD). Nejvhodnější měnou na tento zájezd jsou US dolary, které si na místě vyměníte. Na stravu počítejte s částkou cca 15-25 USD/den tzn. celkem 250-300 USD za zájezd. Počítejte také s určitou částkou na vstupné do navštívených míst (není v ceně zájezdu), suvenýry a s finační rezervou pro případ zdravotních obtíží. Pro tyto účely doporučujeme cca 200-400 USD.

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu - Fidži (patří do Melanésie):

Elektřina: 220V/50 Hz, adaptér nutný.

Telefon: Většina veřejných telefonů na Fidži funguje na telefonní karty, které si můžete zakoupit v hodnotě od 3 do 50 F$. Aktuální stav roamingových smluv si ověřte u vašeho operátora.

Internet: Ve větších sídlech je kvalita připojení k internetu dobrá. Internet je dostupný nejen v kavárnách a kioscích, ale začínají se objevovat i veřejné Wi-Fi.

Pošta: Úřední hodiny mají na fidžijských poštách od 8:00 do 16:30 v pracovní dny. Na ostrovech funguje téměř 60 pošt.


Praktické informace na cestu - Francouzská Polynésie (patří sem Tonga):

Elektřina: 220V 60 Hz, užívají se zde převážně 2 typy zásuvek. Se 2 kulatými kolíky nebo se 2 plochými kolíky.

Telefon: Na ostrovech lze použít telefonních budek na karty. Volání z hotelů bývá drahé. Na místě je možné si zapůjčit mobilní telefon, což bývá výhodnější než roamingový tarif Francouzská Polynésie - ČR.

Internet: Internetové kavárny naleznete ve většině měst v Polynésii.

Pošta: Pošta do Evropy bývá většinou doručena za 8 dnů.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2019, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.