Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 1061, 1063, 1065 Z KATALOGU NA ROK 2018

FILIPÍNY - ZEMĚ SEDMI TISÍC OSTROVŮ

Fantastické scenérie horských pásem Luzonu i tropický ráj ostrova Boracay. Vulkány, vodopády, krasové jeskyně, nejúžasnější systémy rýžových teras na světě, animistické kultury kmene Ifugao. Možnosti prodloužení o další kouzelné ostrovy. Bohol, ostrov Čokoládových hor a nejmenší opičky nártouna. Výlet za delfíny u pobřeží ostrova Panglao.

Program

1.-2.den: Praha - Manila. Odlet na Filipíny. Největší ostrov Luzon a hlavní město Manila: Unikátní čínský hřbitov plný mramorových „vil“, pevnost Santiago a katedrála ve čtvrti Intramuros s klášterem sv. Augustina (UNESCO), návštěva filipínské mše se zpěvy a všeobjímající atmosférou. Park Rizal, lidové tržnice i luxusní obchodní galerie.

3.-4.den: Taal, Pagsanjan. Na jih Luzonu k vulkanickému kalderovému jezeru Taal. Výlet loďkou (vinta) na ostrov s novým kráterem. Pagsanjan: na kanoích vzhůru peřejemi obřím kaňonem s liánami a vodopády (kulisy pro kultovní film F.F. Coppoly Apokalypsa), na bambusových vorech pod mohutný vodopád v hrdle soutěsky. Dopolední návštěva kohoutích zápasů - národní zábavy s nepopsatelnými výkony sázkařů.

5.-7.den: Manila - Batad - Banaue. Noční přejezd na sever do hornatého vnitrozemí Luzonu. Nenáročný trek a návštěva domorodé vesnice Hapao, hudební večírek s místními. Noc v originálních chýších Ifugao s krásnou vyhlídkou. Treky v okolí Batadu: vesnice původních obyvatel - lovců lebek - Ifugao. 30 m vysoký vodopád Tappia. Bontoc: etnografické muzeum. Osmý div světa - přes dva tisíce let staré rýžové terasy u Banaue, koupání v přírodním termálním jezírku v Hapao.

8.-9.den: Banaue - Sagada - Baguio. Horská Sagada: pěší výlet v Údolí ozvěn s jeskyněmi visících rakví. Hluboký sestup do krasové jeskyně Sumaging: dobrodružný průchod podzemní řekou a vodopády. Jízda do Baguia přes hlavní pásmo Centrálních Kordiller po Halselma „Zig Zag“ Road, silničce tisíce serpentin s adrenalinovými výhledy do propastí. Město květin Baguio: trhy, parky, pokus o návštěvu u faith healers, zázračných léčitelů, operujících pouze rukama.

10.-11.den: Baguio - Manila - *Pinatubo. Přejezd zpět do Manily, celodenní pobyt v hlavním městě. *Fakultativně celodenní výlet ke kráteru vulkánu Pinatubo, dějišti katastrofické sopečné erupce (v r. 1991): jízda džípem tufovými kaňony, pěší výlet, koupání v kráteru.

12.-15.den: Manila - Boracay. Odlet do střední části Filipín na souostroví Visayas. Pobyt na ostrově Boracay, jehož 5 km dlouhá Bílá pláž lemovaná palmami s jemným pískem a smaragdovým mořem je řazena mezi deset nejkrásnějších pláží světa. Dny rajské pohody: slunění, koupání, možnost výletů se šnorchlováním na korálových útesech. Jedinečné lokality pro potápěče, možnosti krátkodobých kurzů i pro začátečníky. Pravé filipínské masáže, diskotéky, bary, kulinářské speciality. Možnosti výletů na domorodých loďkách kolem ostrova, rybaření, golfu…

16.-17.den: Boracay - Manila - Praha. Lodí na ostrov Panay, letecky zpět na Luzon. Odlet z Manily domů.


*Volitelný výlet: Bohol a Panglao.

1.-2.den: Praha - Bohol - Panglao. Odlet na ostrov Bohol, jeden z Visajských ostrovů ve střední části Filipín. Přejezd na sousední Panglao.

3.den: Bohol. Magický ostrov s unikátními Čokoládovými horami. Přesně 1268 trávou porostlých 30 - 50 m vysokých kopců vděčí za své jméno hnědé barvě trávy na konci období sucha. Okruh po ostrově s návštěvou chovné stanice nejmenšího primáta na světě nártouna, přes městečka Loboc a Baclayon s ruinami dvou nejstarších kostelů na Filipínách z konce 16. stol. aj.

4.den: Panglao. Den u moře na ostrově Panglao. Koupání a odpočinek na pláži Alona, jedné z nejkrásnějších na celých Visajských ostrovech. Výlet člunem na otevřené moře s pozorováním delfínů.

5.den: Panglao - Bohol - Manila. Přejezd z Panglaa a přelet z Boholu do Manily. Pobyt v metropoli do příletu skupiny příští den.

Termíny: 16.4. - 20.4. 2018, 12.11. - 16.11. 2018, 15.4. - 19.4. 2019
Cena: 12 590,- Kč

V ceně je: Letecká doprava na Bohol a do Manily, transfery mezi letištěm a hotelem, okruh po Boholu v pronajatém minibusu s místním řidičem, výlet lodí za delfíny, ubytování se snídaněmi (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací, příplatek za 1-lůžko 2900 Kč), vstupy do chovné stanice nártounů a na vyhlídkovou plošinu na Chocolate Hills, český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.


Termín (1061): 20.4. - 6.5. 2018
cena v Kč: 65 590,-

Termín (1063): 16.11. - 2.12. 2018
cena v Kč: 64 590,-

Termín (1065): 19.4. - 5.5. 2019
cena v Kč: 65 790,-

2100 Kč sleva pro přihlášené do 1.6. 2018 (1063 a 1065)

V ceně je: Doprava. Výlet na kánoích a bambusových vorech u Pagsanjanu, loďky po jezeře Taal. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby. Zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Filipíny, vnitrostátní zpáteční lety na Boracay (Panay) včetně tax a poplatků (ale bez odletových tax - celkem cca 5-15 USD). Loď Caticlan - Boracay a zpět. Nájemní (minibusy, džípy s místními řidiči) i veřejná (komfortní dálkové autobusy, výlet tradičním jeepney). Ubytování: Hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací (mimo hor, kde klimatizace není třeba), volitelně 1x horská ubytovna nebo autentické chýše domorodců (po 4-8 osobách), 1x noční přejezd dálkovým busem. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 1061,1065: 8700 Kč, 1063: 8100 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně, během výletů 3. a 4.den i 2x oběd.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: Pro návštěvu Filipín občané ČR i SR potřebují cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po skončení zájezdu a zpáteční letenku, eventuálně letenku do další destinace. Při turistických cestách nad 30 dní či cestách za jiným účelem je třeba požádat o vízum na Velvyslanectví Filipín v Praze. Zároveň doporučujeme, abyste si nechali okopírovat stránku pasu s fotkou pro případ ztráty nebo odcizení pasu (také ji můžete mít přístupnou z internetu např. v e-mailové schránce).

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění od Allianz pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, ambulantního ošetření, léků a materiálu, hospitalizace, repatriace do ČR. Akutní zubní ošetření do výše 10 000 Kč, pojištění rizik související s terorismem do výše 1 500 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo a vysokohorská turistika nad 3000 m (do 5000 m). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf nebo na www.allianz.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty, raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Podpisem cestovní smlouvy klient souhlasí s Pojistnými podmínkami (PP, všeobecnými a zvláštními) Allianz pojišťovny a.s., se zjišťováním údajů o zdravotním stavu pojištěného v případě uplatnění nároku na pojistné plnění z úrazového pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí a potvrzuje, že mu byly předány písemné informace pro zájemce o pojištění a podmínky (PP). Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:
• 28 Kč/os./den, či 518 Kč pro více jak 19 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Evropy,
• 47 Kč/os./den, či 990 Kč pro více jak 21 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Světa,
• 1180 Kč/os./pobyt na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč) do Světa. Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Ceny komplexního připojištění jsou uvedeny výše. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - poměrné trvalé následky úrazu do 400 000 Kč a smrt následkem úrazu do 200 000 Kč. Pojištění zavazadel - všechny škody na zavazadlech jednoho pojištěného do 20 000 Kč, na škodu na jedné věci a cennostech do 10 000 Kč, na zpoždění letu od 7. hodiny a zpoždění zavazadel od 7. hodiny do 5 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za škodu na životě a zdraví do 2 000 000 Kč a do poloviční výše za škodu na věci (vždy se spoluúčastí 5 000 Kč). Doplňkové asistenční služby jako právní pomoc v zahraničí aj. Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč za 1180 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v PP a najdete je na www.allianz.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Filipíny nejsou ze zdravotního hlediska nikterak mimořádně nebezpečnou zemí (alespoň ve srovnání s tropickou Afrikou či Indií). Přesto doporučujeme očkování proti žloutence (hepatitida A), břišnímu tyfu, popř. i proti japonské encefalitidě a vzteklině. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (přeočkování vždy po 10 letech). Otázky ohledně očkování a antimalarik (zda Delagil či Lariam, popř. jiné a v jaké kombinaci) konzultujte s odborníky na hygienických stanicích. Nejpravděpodobnější nemocí však bude ta z přemíry tepla a slunce. Některý organismus může mít problémy s tím jak se vyrovnat s dlouhým letem, výrazným časovým posunem a především klimatickým šokem - přechod do horkého a vlhkého léta.

Ubytování: Spát budete v hotelech ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a s klimatizací (mimo hor, kde není klimatizace třeba). Volitelně 1x horská ubytovna nebo autentická chýše domorodců (4-8 osob), 1x noční přejezd dálkovým busem. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 1061, 1065: 8700 Kč, 1063: 8100 Kč.

Strava: V ceně zájezdu jsou snídaně. Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu.
Vzhledem k tomu, že cena jídla a nápojů je na Filipínách obecně srovnatelná s cenami u nás, je zbytečné vozit si potraviny s sebou. V jídelnách a restauracích pro místní bývá i výrazně levněji (oběd v přepočtu za cca 25–50 Kč), zatímco v restauracích v turistických letoviscích jsou ceny na srovnatelné úrovni jak u nás či lehce vyšší (vydatné hlavní jídlo za 100-250 Kč). Ve městech najdete všechny známé mezinárodní řetězce rychlého občerstvení (Mc Donald, KFC a další). Chutné a nijak drahé je i místní pivo San Miguel (třetinka za 15-20 Kč). Výhodnou koupí je místní třtinový rum, který svou kvalitou příliš nezaostává za slavnými karibskými (0,5 l za cca 20-30 Kč!)
Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou 10-15 USD na den, tzn., že budete potřebovat cca 170-260 USD na dobu pobytu - toto rozmezí je přibližné.

Doprava: Letecká na Filipíny a vnitrostátní přelety včetně tax a poplatků (bez odletových tax - celkem cca 5 -15 USD). Po trase zájezdu se budeme pohybovat především veřejnými dopravními prostředky (autobusy, minibusy, jeepney). Na přepravu Caticlan – Boracay využijeme loď. Také využijeme leteckou dopravu na vnitrostátní přelety.

Klimatické poměry: Na Filipínách existují dvě sezóny – suchá sezóna a deštivá sezóna. Hodně Filipínců by vám asi řeklo, že mají také i letní sezónu, která začíná březnem a končí květnem. Něco na tom asi bude, protože během těchto měsíců skoro pořád paří slunce a je největší vedro z celého roku. Na celých Filipínách převládá tropické klima s dostatečným množstvím srážek v průběhu celého roku. Jejich většina spadne v období dešťů, které trvá od června do října. Naopak, za suché období se považují měsíce od listopadu do května. Od června do října se občas vyskytují tajfuny (nejčastěji v září). V nížinách a při pobřeží je podnebí horké a vlhké (např. v Manile) s teplotami od cca 20-23 oC (noční minima) do 28-35 oC (denní maxima).

Jak se zabalit: S sebou si vezměte lehkou přikrývku - prostěradlo, botasky, sandály, deštník, pláštěnku či nepromokavou bundu. Z oblečení vám stačí několik triček s krátkým rukávem, mikina či lehký svetr do hor, šortky, kalhoty, plavky. Zájezd není dlouhý a bude teplo, proto je zbytečné vybavovat se přehnaným množstvím šatstva. Vzhledem k přepravním předpisům leteckých společností je nutné dodržet váhový limit zavazadel (20 kg na mezinárodních linkách, 10-15 na vnitrostátních linkách). Kdekoli vám vaše věci přeperou za nepatrný obnos a vše potřebné si zde můžete koupit za zlomek evropské ceny. Dobře zvažujte co s sebou a řiďte se zásadou, že méně bývá více, protože i když se budeme snažit vždy co nejdříve ubytovat. Protože hlavní přesuny z místa na místo budete absolvovat se všemi zavazadly, doporučujeme Vám praktickou cestovní tašku a malý batoh pro denní výlety. Vezměte si i menší batoh (můžete ho mít při sobě v letadle a na kratší túry). Na Filipínách je jiný (americký) typ zásuvek, proto nezapomeňte na příslušnou redukci (majitelé videokamer, ponorných vařičů, holicích strojků apod. - viz: www.zasuvky.hw.cz )

Valutové vybavení: Měnou na Filipínách je filipínské peso (PHP). Aktuální kurs je cca 1 USD = 51 PHP. Za 1 Kč tak dostanete zhruba 2 PHP. Kurzy jsou aktuální k září 2017. Nejvhodnější valutou pro tuto cestu je americký dolar.
Vstupné ani strava není v ceně zájezdu a účastníci si je platí sami. Na jídlo a pití počítejte s již zmiňovanou orientační částkou 170-260 USD.
Na vstupy budete potřebovat celkově cca 200 USD. V uvedené částce už je započítaný i fakultativní výlet ke kráteru aktivní sopky Pinatubo.
Všechny letištní taxy máte v ceně zájezdu, stejně tak vám hradíme nově zavedený palivový příplatek, ale některá letiště - především v Latinské Americe a jihovýchodní Asii - si účtují své extra poplatky za odlet, které si musí platit každý sám a nejsou v ceně.
Na vnitrostátní lince Manila - Boracay - Manila opět cca 200 PHP a při odletu domů mezinárodní linkou dalších cca 550 PHP. Výše uvedené poplatky považujte za orientační. Celkem jde tedy asi o 20-25 USD, které připočtěte k valutovému vybavení na cestu.
Kromě toho uvažujte o určité částce na suvenýry, spropitné apod. a mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží.
Na Filipínách můžete využít k výběru peněz ve městech také bankomaty (VISA a MASTERCARD). Nikdy však na ně plně nespoléhejte a mějte s sebou vždy alespoň nějakou částku v hotovosti.

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: Napětí elektrického proudu je 120V/220V (60Hz) s tím, že dochází k častým výkyvům, někdy také k výpadkům proudu. Elektrické zásuvky mají americký standard - nástavce na evropské jsou běžně k dostání v obchodech nebo v recepci hotelu.

Telefon: Telefonické a faxové spojení je bez problémů, sekretářské služby poskytuje každý standardně vybavený hotel. Na celém území Filipín je rozvinutá síť místních operátorů (Globe, Smart, Mobiline), roaming s českými operátory funguje bez problémů. Místní předplacené sim karty lze zakoupit od cca 100 PHP (s výhodnými mezinárodními tarify). Přímé telefonické spojení do Evropy je možné z hotelů, pošty a telefonních budek na karty (100 PHP)

Internet: Internetové kavárny jsou běžné v Manile i dalších turistických centrech.

Pošta: Zásilky jsou letecky doručeny minimálně za 5 dní, ale většinou za daleko déle.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2018, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.