Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 191, 192 Z KATALOGU NA ROK 2018

MADEIRA - OSTROV KVĚTŮ A VŮNÍ

Exotický ostrov v Atlantiku, blíže Africe než Evropě. Endemická květena, přírodní rezervace a botanické zahrady, bujná vegetace, strmé stráně, zelená údolí a skalnaté svahy - snad nikde jinde na světě se nesetkáte s takovým přírodním bohatstvím a tolika rozmanitými typy krajiny. Stovky kilometrů pěšin a chodníků sledujících vodní kanály (levády) složitého zavlažovacího systému zvou k nádherným procházkám. Hornaté vnitrozemí s vysokými štíty hor, divoké horské hřebeny, vavřínový les, mystické mlhy, volně rostoucí strelície, příznivá subtropická poloha a vliv Atlantského oceánu, který zmírňuje letní vedra. To vše jen umocňuje příjemný pobyt na tomto květinovém ostrově v útulném hotelu v historickém centru, který leží necelých 500 m od pláže.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Funchal. Odlet na Madeiru, transfer do hotelu a ubytování. Prohlídka starého města: katedrála Sé, tržnice s množstvím exotického ovoce, květin a ryb, stará rybářská čtvrť Velha s pevností, park Santa Catarina s pomníkem Kryštofa Kolumba, pevnost Pico, klášter Santa Clara, radnice, malebné uličky. Výjezd na Monte s poutním kostelem, tropickou zahradou a s krásnými výhledy na město. Možnost jízdy v proutěných saních, ochutnávka madeirského vína.

3.den: Cabo Giaro, Caldeirao Verde a Inferno, Santana. Výjezd na druhý nejvyšší útes světa Cabo Girao (580 m). Přejezd k severnímu pobřeží s návštěvou lávové jeskyně u Sao Vicente. Pěšky jednou z nejkrásnějších levád ostrova Caldeirao Verde s četnými tunely, pro zdatnější až na samotné dno kaldery Inferno s vodopádem. Přejezd do městečka Santana s tradičními domky s rákosovou střechou sahající až téměř k zemi.

4.den: Machico, Porto da Cruz. Cesta na severovýchod. Garajau s 12 m vysokou sochou Krista. Druhé největší město Machico: nejstarší kostel ostrova Capela dos Milagres, pevnost. Výjezd na vyhlídku Pico do Facho (516 m), levádou do průsmyku Boca do Risco nad úchvatnými útesy k vesničce Larano. Městečko Porto da Cruz na severním pobřeží. Cestou zpět zastávka v košíkářském městečku Camacha s živou řemeslnou tradicí. Během dne možnost koupání.

5.den: Ponta de Sao Lourenco, Prainha. Nejvýchodnější cíp Ponta de Sao Lourenco - poloostrov s dramatickou scenérií. Pěšky vulkanickou pouští nad útesy s barevnými skalními útvary k datlové oáze, koupání na písečné pláži Prainha.

6.den: Camara de Lobos, Porto Moniz. Návštěva idylické rybářské osady Camara de Lobos (pobyt W. Churchilla). Přejezd přes náhorní planinu Paúl da Serra na Rabacal, pěšky sestup k levádám vedoucím k vodopádům Risco a 25 Fontes. Přejezd na severozápad ostrova do Porto Moniz (mořská lávová jezírka, akvárium, možnost koupání). Nejdražší tunelovou silnicí ostrova přes Sao Vicente, zpět do hotelu.

7.den: Pico Arieiro, Pico Ruivo, Ribeiro Frio. Třetí nejvyšší hora ostrova Pico Arieiro (1818 m). Pěšky několika tunely přes nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo (1862 m) na Achada de Teixera (1592 m). Cestou zpět přes Faial s výhledem na impozantní Orlí skálu se zastávkou v Ribeiro Frio (pstruží farma), leváda Balcoes. Návrat zpět do hotelu.

8.den: Funchal - Praha. Dle letového řádu poslední možnosti nákupů suvenýrů, transfer na letiště a odlet domů.

Pozn. Posloupnost a program jednotlivých dní může být přizpůsoben počasí a zdatnosti klientů.

Délka tras: letadlem 6600 km, po zemi 350 km, pěšky 6x 4-15 km (volitelně)
Počasí: vzduch 20-29 °C, voda 18-24 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (191): 9.7. - 16.7. 2018
cena v Kč: 27 990,-

Termín (192): 27.8. - 3.9. 2018
cena v Kč: 27 990,-

V ceně je: Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Madeiru včetně tax a poplatků. Po ostrově nájemní (mikrobus nebo minivan, taxi) a veřejná (busy, MHD). Ubytování: V hotelu ve 2-lůžkových pokojích s vlastní koupelnou a TV. 1-lůžkový pokoj za příplatek 3100 Kč). Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: Madeira je portugalské souostroví, proto k účasti na zájezdu stačí platný občanský průkaz nebo cestovní pas. I do zemí Evropské Unie nadále doporučujeme cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po skončení zájezdu. Dále upozorňujeme na nutnost vyřídit zvláštní cestovní pas i pro děti do 15 let, které ještě nemají občanský průkaz.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění od Allianz pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, ambulantního ošetření, léků a materiálu, hospitalizace, repatriace do ČR. Akutní zubní ošetření do výše 10 000 Kč, pojištění rizik související s terorismem do výše 1 500 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo a vysokohorská turistika nad 3000 m (do 5000 m). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf nebo na www.allianz.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty, raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Podpisem cestovní smlouvy klient souhlasí s Pojistnými podmínkami (PP, všeobecnými a zvláštními) Allianz pojišťovny a.s., se zjišťováním údajů o zdravotním stavu pojištěného v případě uplatnění nároku na pojistné plnění z úrazového pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí a potvrzuje, že mu byly předány písemné informace pro zájemce o pojištění a podmínky (PP). Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:
• 28 Kč/os./den, či 518 Kč pro více jak 19 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Evropy,
• 47 Kč/os./den, či 990 Kč pro více jak 21 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Světa,
• 1180 Kč/os./pobyt na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč) do Světa. Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Ceny komplexního připojištění jsou uvedeny výše. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - poměrné trvalé následky úrazu do 400 000 Kč a smrt následkem úrazu do 200 000 Kč. Pojištění zavazadel - všechny škody na zavazadlech jednoho pojištěného do 20 000 Kč, na škodu na jedné věci a cennostech do 10 000 Kč, na zpoždění letu od 7. hodiny a zpoždění zavazadel od 7. hodiny do 5 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za škodu na životě a zdraví do 2 000 000 Kč a do poloviční výše za škodu na věci (vždy se spoluúčastí 5 000 Kč). Doplňkové asistenční služby jako právní pomoc v zahraničí aj. Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč za 1180 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v PP a najdete je na www.allianz.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Ubytování: Spát budete ve 2* - 3* hotelu v centru Funchalu, cca 300 m od přístavu a 500 m od moře. 2-lůžkové pokoje (jednolůžkový pokoj za příplatek 3100 Kč) jsou vybavené kabelovou televizí, telefonem a bezpečnostní schránkou za poplatek. Aktuální popis ubytování budete mít v informačním dopise.

Strava: V ceně zájezdu jsou snídaně. Snídaně budou formou kontinentálního bufetu. Ceny potravin jsou v porovnání s ČR vyšší. Např.: restaurace - espada menu (polévka nebo zeleninový salát, ryba s přílohou, zákusek) 12 - 15 EUR.

Orientační ceny v supermarketech:
voda 1,5 l 0,2 - 0,4 EUR
ovoce 1 kg cca 1 - 3 EUR
malé bagety 0,2 EUR
salám 200 g 2 EUR
tvrdý sýr 200 g 2 - 4 EUR
víno 0.7 l od 1,5 EUR
pivo 0,3 l od 0,5 EUR
víno Madeira 0,7 l od 6 EUR
likéry 0,5 l od 4,8 EUR

Na útratu za jídlo a pití počítejte s částkou cca 15-20 EUR na den, tzn. cca 120 - 160 EUR na dobu pobytu.

Madeirská kuchyně sestává především z darů moře, ovoce a zeleniny. Jít na Madeiře dopoledne do tržnice je něco podobného jako navštívit bohatou a vybranou uměleckou galerii. Je zde nepřeberný výběr ryb – od úhořovitých hadů přes herinky až k sardinkám, dále langusty, ústřice, mušle, chobotnice, krabi, krevetky, mořské hvězdice a sušené ryby. Trvalou součást jídelníčku tvoří zelenina a ovoce.
Mezi typická místní jídla patří zeleninová polévka caldo verde, polévka z mořských živočichů (sopa de mariscos), grilované sardinky a treska připravovaná na mnoho způsobů. Madeira je proslulá zejména výrobou vína, ať již lehkého vino verde nebo známého dezertního vína Madeira, které je podobné vínu portskému. Mezi typické moučníky patří známý tzv. „medový koláč“, vyráběný z vlašských ořechů, mandlí, rozinek a směsi koření, která dává koláči jeho specifickou chuť.

Doprava: Po ostrově se budete přepravovat pronajatým minivanem nebo mikrobusem, např. transfer z/na letiště. Využijete i místní dopravu (MHD, busy). Dopravu ve volném čase nebo při individuálních prohlídkách si hradí každý sám.

Klimatické poměry: Madeira je nazývána ostrovem věčného jara - po celý rok zde panují mírné (subtropické) klimatické podmínky. Naopak v létě, pokud nefouká vítr a je jasná obloha, může teplota šplhat ke 30 °C. Dalším typickým rysem ostrovního klimatu je srážkový stín tvořený horským hřeben táhnoucím se od západu na východ. Tím pádem na jižní straně ostrova je teplejší, slunečnější počasí a severní strana ostrova se velmi často ztrácí v mlze či mrholení. Rozdíl je patrný ze srážkového úhrnu - ve Funchalu je roční úhrn okolo 600 mm a na severních horských svazích Madeiry přes 2000 mm.

Jak se zabalit: Vzhledem k občasným zpožděním velkých zavazadel je vhodné mít všechny nejdůležitější věci (kameru, foťáky, finance, cennosti, léky, které pravidelně berete a pravděpodobně je nelze sehnat na místě…) v příručním zavazadle, které si berete s sebou do letadla. S sebou si vezměte pláštěnku či skladný deštník, nepromokavé a neklouzavé turistické boty, sandály, svetr, větrovku, plavky… Z oblečení na cestu by měly převažovat lehké letní oděvy. Důležité je vzít si čelovku nebo alespoň baterku, která je nutná do levády Caldeirao Verde a při přechodu hor tunely. Z dalších potřebných věcí na cestu připomínáme sluneční brýle (a náhradní dioptrické brýle – potřebujete-li je), opalovací krém s vyšším UV filtrem, základní léky nebo léky, které pravidelně užíváte. Nezapomeňte ani na nějakou vhodnou pokrývku hlavy a také na repelent. Elektrické napětí je 220 V/50 Hz. Zásuvky jsou tedy shodného typu jako v ČR, adaptér tedy není nutný. Vše výše uvedené jsou jen návrhy a doporučení. Konečné rozhodnutí co s sebou bude na vás. Dobře zvažujte a řiďte se zásadou, že méně bývá více. Vezměte si také menší batoh (na výlety).

Valutové vybavení: Měnovou jednotkou je euro, které se dělí na 100 centů. Zdůrazňujeme, že vstupné do jednotlivých památek, muzeí, apod. není v ceně zájezdu zahrnuto a účastníci si je hradí z vlastních prostředků. Kromě valut na stravu tj. cca 120-160 EUR počítejte ještě cca 100 EUR na vstupné a suvenýry. Mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží.

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: Elektrické napětí je 220 V/50 Hz. Zásuvky jsou shodného typu jako v ČR, adaptér tedy není nutný.

Telefon: Telefonovat lze na každé poště nebo z automatů, buď pomocí mincí, nebo na telefonní kartu, která se prodává na poště. V kavárnách anebo v hotelu jsou sazby vyšší. Dostupnost hovorů z mobilních telefonů si ověřte u svého operátora.

Pošta: Pošty jsou v Portugalsku označovány jako Correio nebo CTT, mají otevřeno ve všední dny. Pohlednice stojí od 0,5 EUR a známka na ni 0,65 EUR.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2018, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.