Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 731 Z KATALOGU NA ROK 2017

ČÍNA - ZE ŠANGHAJE DO PEKINGU

To nejlepší a nejtypičtější z obří „Říše Středu“. Nejkrásnější čínské přírodní scenérie Chuang-šan. Posvátné hory a poutní místa, buddhistické a taoistické kláštery a chrámy. Skvosty světové historie a kultury - Velká čínská zeď, současná i historické metropole Peking a Čchang-čou, Čou-čuang či Nanking. Prosperující a bohatnoucí východočínské provincie v čele s Šanghají.

Program

1.-3.den: Praha - Šanghaj. Let do Šanghaje, hlavního konkurenta metropole Pekingu a dnes snad nejdynamičtějšího asijského města. Transfer z letiště nejrychlejším vlakem světa Maglev (až 431 km/hod). Nábřeží Bund, vyhlídka z Perly Orientu, 468 m vysoké televizní věže. Možnost plavby lodí po řece Chuang-pchu centrem města kolem nejznámějších mrakodrapů, návštěvy představení akrobatů aj. „Čínské Benátky“ Čou-čuang (Zhouzhuang): malebné středověké město vodních kanálů a typických kamenných mostů.

4.-5.den: Šanghaj - Čchang-čou. „Hlavní město čínské turistiky“ - Čchang-čou (Hangzhou): Západní jezero - možnost projížďky lodí, ostrov Osamocené hory, Chrám Požehnaného odloučení, Pagoda šesti souladů (60 m).

6.-7.den: Čchang-čou - Chuang-šan. Masiv Chuang-šan - nejslavnější čínské přírodní scenérie Žlutých hor se 72 vrcholky: lanovkou a pěšky na nejvyšší vrchol Lotosový květ (1864 m), koupání v termálech Nachového obláčku.

8.den: Chuang-šan - Nanking. Nanking: hradby, brány a ruiny paláce dynastie Ming, vrch Čung-šan Ling s hroby císařů a mauzoleem otce moderní Číny Sunjatsena. Nejdelší veletok Asie - Jang-c´-ťiang. Noční přejezd lehátkovým vlakem na sever.

9.-11.den: Čchü-fu - Tchaj-an. Poutní Čchü-fu (Qufu) - rodiště Konfucia: obří chrám a filozofův hrob. Tchaj-an: chrám Dai, výstup po 6660 schodech (nebo lanovkou) na nejposvátnější z 5 taoistických hor - Tchaj-šan (1545 m). Po nové vysokorychlostní trati CRH (až 350 km/h) čínským „šinkansenem“ do Pekingu.

12.-15.den: Peking - Praha. Hlavní město Číny: Zakázané město, obří náměstí Tiananmen s mauzoleem Mao-Ce-tunga, letní císařský palác s mramorovou lodí poslední císařovny, komplex sportovišť LOH 2008. Výlet na Velkou čínskou zeď, hrobky dynastie Ming. „Pupek světa“ - chrám Nebes. Projížďka po hutonzích - původní pekingské zástavbě s neopakovatelnou atmosférou. Nákup suvenýrů na Hedvábné tržnici, kde nic není nemožné. Pro zájemce návštěva pekingské opery a konzumace neméně vyhlášené pekingské kachny. Návrat domů.


Termín č. 731: 10.8. - 24.8. 2017
cena v Kč: 59 790,-

V ceně je: Doprava. Víza a jejich vyřízení. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, veřejná a nájemní (především vlaky - včetně jízdy superexpresy Maglev a CRH, autobusy, minibusy, taxi, metro). Ubytování: Hotely a penziony - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, noční přejezdy v klimatizovaném lehátkovém vlaku - 1-2x. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 5600 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně (většinou na asijský způsob).


Všeobecné informace:

Pasy a víza: K účasti na zájezdu je zapotřebí cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu, v němž jsou alespoň dvě zcela volné stránky pro vepsání víz. Vízum do Číny je v ceně zájezdu (víza do Číny jsou jedny ze složitějších, proto od Vás budeme potřebovat určité podklady a dokumenty). Počítejte s tím, že od Vás budeme potřebovat Váš cestovní pas cca 2-3 měsíce předem a znovu se s ním setkáte až v den odjezdu na letišti, kde vám je spolu s letenkami a kartičkami pojištění předá náš zástupce.. Bližší informace ohledně vyřízení víz obdržíte v předstihu a také je budete mít uvedeny v informačním dopise.
Doporučujeme udělat si před cestou kopii Vašeho pasu (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce) a vzít si 1 fotografii pasového formátu pro případ ztráty Vašeho cestovního pasu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění od Allianz pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, ambulantního ošetření, léků a materiálu, hospitalizace, repatriace do ČR. Akutní zubní ošetření do výše 10 000 Kč, pojištění rizik související s terorismem do výše 1 500 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo a vysokohorská turistika nad 3000 m (do 5000 m). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf nebo na www.allianz.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty, raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Podpisem cestovní smlouvy klient souhlasí s Pojistnými podmínkami (PP, všeobecnými a zvláštními) Allianz pojišťovny a.s., se zjišťováním údajů o zdravotním stavu pojištěného v případě uplatnění nároku na pojistné plnění z úrazového pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí a potvrzuje, že mu byly předány písemné informace pro zájemce o pojištění a podmínky (PP). Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:
• 28 Kč/os./den, či 518 Kč pro více jak 19 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Evropy,
• 47 Kč/os./den, či 990 Kč pro více jak 21 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Světa,
• 1180 Kč/os./pobyt na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč) do Světa. Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Ceny komplexního připojištění jsou uvedeny výše. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - poměrné trvalé následky úrazu do 400 000 Kč a smrt následkem úrazu do 200 000 Kč. Pojištění zavazadel - všechny škody na zavazadlech jednoho pojištěného do 20 000 Kč, na škodu na jedné věci a cennostech do 10 000 Kč, na zpoždění letu od 7. hodiny a zpoždění zavazadel od 7. hodiny do 5 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za škodu na životě a zdraví do 2 000 000 Kč a do poloviční výše za škodu na věci (vždy se spoluúčastí 5 000 Kč). Doplňkové asistenční služby jako právní pomoc v zahraničí aj. Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč za 1180 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v PP a najdete je na www.allianz.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Čína není zdravotně výjimečně riziková země. Ve velkých městech jako Peking jsou dobrá zdravotnická zařízení, problémy mohou nastat např. v odlehlejších oblastech Sečuánska (varianta zájezdu č. 732). Před cestou proto doporučujeme nejprve celkovou zdravotní prohlídku a po ní očkování proti žloutence (hepatitida A), popř. i proti břišnímu tyfu, japonské encefalitidě, meningokokové meningitidě a vzteklině. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (u obou přeočkování vždy po 10-15 letech). Otázky ohledně očkování a antimalarik konzultujte s odborníky na (krajských) hygienických stanicích nebo v centrech cestovní medicíny, protože i zda platívá, že méně někdy může být více.

Ubytování: Budete spávat v hotelech a penzionech (ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím, většinou klimatizované). Jednu až dvě noci strávíte v klimatizovaném nočním lehátkovém vlaku. 1-lůžkový pokoj je možný za příplatek - 5600 Kč.

Strava: Součástí ubytování jsou snídaně většinou na asijský způsob. Další strava není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám.

V Číně existuje přímá úměra mezi cenou jídla a prostředím, v němž se nabízí. Rychlé občerstvení "na ulici" je velmi levné, může však být rizikové ze zdravotního hlediska (naučte se jíst hůlkami, není to složité). Jídlo ve slušnějších restauracích je přibližně na naší cenové úrovni. Proto je zbytečné vozit si potraviny s sebou (navíc všude budete mít možnost nákupů čerstvého a levného exotického tropického ovoce), snad až na něco málo lehkých kalorických dobrot k načerpání energie (čokoláda, müsli tyčinky apod.), nápoje v prášku a instantní polévky (horká voda bývá často k dispozici v hotelích i ve vlacích, přesto však malý ponorný vařič - spirála nemusí být na škodu). V nejlevnějších restauracích stojí jídlo asi 10-15Y , v dražších 25-70Y, pouliční bufety a stánky cca 5-10Y, čaj zdarma či 1Y, pivo 6-15Y (v Pekingu i 4Y). Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, proto počítejte s částkou kolem 15-17 US dolarů na den, tzn. cca 250-300 USD na dobu pobytu. Co se pití týče, ve Střední Asii se nejčastěji pije čaj.

Doprava: Po trase zájezdu se budeme přepravovat vlaky - včetně jízdy superexpresy CRH a Maglev, minibusy, autobusy, ale také využijeme i taxi a metro.

Klimatické poměry: Zájezd se koná v letním období s vyššími srážkovými průměry. V těchto měsících ranní teploty ani ve vyšších horách běžně neklesají pod 0°C, zatímco v nížinách denní maxima překračují 30°C. Vybrané teploty (průměrná noční minima - denní maxima): Peking 20-33°C.

Jak se zabalit: Dobře zvažujte co s sebou a řiďte se zásadou, že méně bývá někdy více, protože i když se budeme snažit vždy co nejdříve ubytovat, přesto někdy budete muset překonat určitý (kratší!) úsek pěšky se všemi zavazadly. Kromě většího batohu (krosny) na záda (rozhodně ne kufr či tašku na ramena!) si vezměte menší batoh (můžete ho mít u sebe v letadle a na denní výlety). Vše do 20 kg váhy. S sebou rychloschnoucí, nemačkavé lehké letní oděvy, do hor větrovku, svetr, pláštěnku, pohodlnou sportovní obuv s neklouzavou podrážkou (těžké pohorky jsou zbytečné). Nejlepší ochranou před zloději je bederní pás či nátělní sáček na peníze. Některé zásuvky v Číně jsou stejné jako ty u nás, ale mají tam též několik druhů zásuvek jiných. Většinou se můžete setkat s typem zástrčky ve tvaru trojice kulatých kolíků v uspořádání rovnostranného trojúhelníka. Proto je lepší se na tuto cestu vybavit redukcí (nástavcem) - majitelé videokamer, holicích strojků apod. OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílových zemích na www.zasuvky.hw.cz.

Valutové vybavení: Vstupné do navštívených míst a na fakultativní akce nejsou v ceně zájezdu a účastníci si je hradí sami z vlastních prostředků. Kromě zmiňovaných cca 250-300 USD na jídlo a pití počítejte pro tyto účely s dalšími asi 200-250 USD (dolar je pro tuto oblast nejvhodnější valutou). Vstupné na nejvýznamnější památky se pohybuje ve výši od 5 USD (na méně významných atrakcích) až po 10-25 USD. Studenti však mívají výrazné slevy. V některých objektech požadují zvláštní vstupné za fotoaparát, popř. za kameru. Kromě všeho uvedeného počítejte s určitou částkou na suvenýry, drobné bakšišné apod. a mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží.

Personál: Průvodce zájezdu bude upřesněn v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Telefon a internet: Hovory do Evropy jsou možné z komunikačních center, z telefonní budky či z hotelu nebo přes internet z internetových kaváren. Internet je v této oblasti relativně dobře dostupný.

Pošta: Pohlednice je možné koupit v turistických střediscích, známky většinou na poštách. Doručení do ČR trvá cca 10 dnů.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2017, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.