Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 781 Z KATALOGU NA ROK 2018

ČÍNA - ZE ŠANGHAJE DO PEKINGU

To nejlepší a nejtypičtější z obří „Říše Středu“. Nejkrásnější čínské přírodní scenérie Chuang-šan. Posvátné hory a poutní místa, buddhistické a taoistické kláštery a chrámy. Skvosty světové historie a kultury - Velká čínská zeď, Chang-čou, Tchung-li, Nanking, současná i historické metropole Peking, Si-an a Kchaj-feng. Prosperující a bohatnoucí východočínské provincie v čele s Šanghají.

Program

1.-3.den: Praha - Šanghaj. Let do Šanghaje, hlavního konkurenta metropole Pekingu a dnes snad nejdynamičtějšího asijského města. Transfer z letiště nejrychlejším vlakem světa Maglev (až 431 km/hod). Nábřeží Bund, vyhlídka z Perly Orientu, 468 m vysoké televizní věže. Možnost plavby lodí po řece Čchuang-pchu centrem města kolem nejznámějších mrakodrapů, návštěvy představení akrobatů aj. „Benátky Orientu“, jedno z osmi „vodních měst“ u Velkého kanálu a jezer při ústí Jang-c´-ťiangu - Tchung-li (Tongli): malebné středověké město vodních kanálů a typických kamenných mostů.

4.-5.den: Šanghaj - Chang-čou. „Hlavní město čínské turistiky“ - Chang-čou (Hangzhou): Západní jezero - možnost projížďky lodí, ostrov Osamocené hory, Chrám Požehnaného odloučení, Pagoda šesti souladů (60 m).

6.-7.den: Chang-čou - Chuang-šan. Masiv Chuang-šan (Huangshan) - nejslavnější čínské přírodní scenérie Žlutých hor se 72 vrcholky: lanovkou a pěšky na nejvyšší vrchol Lotosový květ (1864 m), koupání v termálech Nachového obláčku.

8.den: Chuang-šan - Nanking. Jedno z nejkrásnějších a nejvýznamnějších čínských měst - Nanking: mohutné hradby a brány městského opevnění, vrch Čung-šan Ling s hroby císařů, mauzoleem otce moderní Číny Sunjatsena. Nejdelší veletok Asie - Jang-c´-ťiang. Noční přejezd lehátkovým vlakem na sever.

9.-11.den: Čchü-fu - Tchaj-an. Poutní Čchü-fu (Qufu) - rodiště Konfucia: obří chrám a filozofův hrob. Tchaj-an: chrám Dai, výstup po 6660 schodech (nebo lanovkou) na nejposvátnější z 5 taoistických hor - Tchaj-šan (1545 m). Po nové vysokorychlostní trati CRH (až 350 km/h) čínským „šinkansenem“ do Pekingu.

12.-15.den: Peking - Praha. Hlavní město Číny: Zakázané město, obří náměstí Tchien-an-men (Tiananmen) s mauzoleem Mao-Ce-tunga, letní císařský palác s mramorovou lodí poslední císařovny, komplex sportovišť LOH 2008. Výlet na Velkou čínskou zeď, Svatá cesta k hrobkám dynastie Ming. „Pupek světa“ - chrám Nebes. Projížďka po hutonzích - původní pekingské zástavbě s neopakovatelnou atmosférou. Nákup suvenýrů na Hedvábné tržnici, kde nic není nemožné. Pro zájemce návštěva pekingské opery a konzumace neméně vyhlášené pekingské kachny. Návrat domů.

Termín (781): 9.8. - 23.8. 2018
cena v Kč: 59 990,-

V ceně je: Doprava. Víza a jejich vyřízení. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, veřejná a nájemní (především vlaky - včetně jízdy superexpresy Maglev a CRH, autobusy, minibusy, taxi, metro). Ubytování: Hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, noční přejezdy v klimatizovaném lehátkovém vlaku - 1-2x. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 5900 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně (většinou na asijský způsob).


Všeobecné informace:

Pasy a víza: K účasti na zájezdu je zapotřebí cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu, v němž jsou alespoň dvě zcela volné stránky pro vepsání víz. Vízum do Číny je v ceně zájezdu (víza do Číny jsou jedny ze složitějších, proto od Vás budeme potřebovat určité podklady a dokumenty). Počítejte s tím, že od Vás budeme potřebovat Váš cestovní pas cca 2-3 měsíce předem a znovu se s ním setkáte až v den odjezdu na letišti, kde vám je spolu s letenkami a kartičkami pojištění předá náš zástupce. Bližší informace ohledně vyřízení víz obdržíte v předstihu a také je budete mít uvedeny v informačním dopise.
Doporučujeme udělat si před cestou kopii Vašeho pasu (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce) a vzít si 1 fotografii pasového formátu pro případ ztráty Vašeho cestovního pasu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění od Allianz pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, ambulantního ošetření, léků a materiálu, hospitalizace, repatriace do ČR. Akutní zubní ošetření do výše 10 000 Kč, pojištění rizik související s terorismem do výše 1 500 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo a vysokohorská turistika nad 3000 m (do 5000 m). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf nebo na www.allianz.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty, raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Podpisem cestovní smlouvy klient souhlasí s Pojistnými podmínkami (PP, všeobecnými a zvláštními) Allianz pojišťovny a.s., se zjišťováním údajů o zdravotním stavu pojištěného v případě uplatnění nároku na pojistné plnění z úrazového pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí a potvrzuje, že mu byly předány písemné informace pro zájemce o pojištění a podmínky (PP). Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:
• 28 Kč/os./den, či 518 Kč pro více jak 19 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Evropy,
• 47 Kč/os./den, či 990 Kč pro více jak 21 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Světa,
• 1180 Kč/os./pobyt na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč) do Světa. Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Ceny komplexního připojištění jsou uvedeny výše. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - poměrné trvalé následky úrazu do 400 000 Kč a smrt následkem úrazu do 200 000 Kč. Pojištění zavazadel - všechny škody na zavazadlech jednoho pojištěného do 20 000 Kč, na škodu na jedné věci a cennostech do 10 000 Kč, na zpoždění letu od 7. hodiny a zpoždění zavazadel od 7. hodiny do 5 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za škodu na životě a zdraví do 2 000 000 Kč a do poloviční výše za škodu na věci (vždy se spoluúčastí 5 000 Kč). Doplňkové asistenční služby jako právní pomoc v zahraničí aj. Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč za 1180 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v PP a najdete je na www.allianz.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Čína není zdravotně výjimečně riziková země. Ve velkých městech jako Peking jsou dobrá zdravotnická zařízení, problémy mohou nastat např. v odlehlejších oblastech Sečuánska (varianta zájezdu č. 732). Před cestou proto doporučujeme nejprve celkovou zdravotní prohlídku a po ní očkování proti žloutence (hepatitida A), popř. i proti břišnímu tyfu, japonské encefalitidě, meningokokové meningitidě a vzteklině. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (u obou přeočkování vždy po 10-15 letech). Otázky ohledně očkování a antimalarik konzultujte s odborníky na (krajských) hygienických stanicích nebo v centrech cestovní medicíny, protože i zda platívá, že méně někdy může být více.

Ubytování: Ubytování je zajištěno v hotelech a penzionech ve dvoulůžkových pokojích (případně v 1-lůžkovém pokoji či 2-lůžkovém pokoji s přistýlkou, dle varianty kterou jste si zvolili či připlatili) s příslušenstvím. 1-2x budete také trávit noc v klimatizovaném lehátkovém vlaku.

Strava: Součástí ubytování jsou snídaně, které jsou většinou na asijský způsob. Ostatní stravu si každý hradí z vlastních prostředků. Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu.
Na cestu si není třeba brát velké zásoby, neboť je lze nakoupit. Na místě je možné nakoupit základní potraviny jako těstoviny, konzervy rybiček, čokoládu, sušenky, polévky v plastových miskách a samozřejmostí je i místní vodka. Vhodné je s sebou vzít lehké „kvalitnější“ potraviny jako trvanlivé salámy, instantní polévky a další potraviny.
Čínská kuchyně je mnohem rozmanitější, než se u nás prezentuje v asijských bistrech. Až okusíte při společných obědech místní speciality, rázem zapomenete na evropskou stravu.
Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou 10-15 USD na den, tzn. cca 150-200 USD na dobu pobytu. Nebudete-li se chtít nijak omezovat vezměte si částku i dvojnásobnou.
V Číně je možné balenou vodu koupit v každém stánku, kterých je v ulicích nespočet.
Orientační ceny (v CNY): běžný oběd nebo večeře - 30-60Y, pivo 0,64 l - 5-10Y, 1,5 l vody - 5-6Y, nealko 0,5 l - 3-5Y, pouliční dobrůtky - 1-5Y (placky, knedlíčky).

Doprava: Po trase zájezdu se budeme přepravovat prakticky všemi existujícími dopravními prostředky, veřejnými i najatými.
V Číně se budeme přepravovat minibusy, taxíky, autobusy, vlakem i pekingským, nankingským, šanghajským metrem a možná i chang-čouským metrem, rychlovlakem Maglev a CRH.

Klimatické poměry: Většina čínského území leží v mírném a subtropickém pásmu. Jižní oblasti Číny zasahují do tropického pásma a velehorské oblasti na západě země mají vysokohorské podnebí. Velký vliv na čínské podnebí mají monzuny. V nejteplejších oblastech denní průměrná teplota přesahuje 40 °C. V létě může teplota na poušti stoupnout až na 38 °C a v noci klesnout na -34°C. Nejchladnější kraje leží na severu a severovýchodě, kde průměrné teploty v lednu klesají až k -27,7 °C.

Jak se zabalit: Zavazadel s sebou berte co nejméně, budeme vše celou dobu “tahat” s sebou. Nejvhodnější je lehký batoh na denní cestování, příp. do hor + další, prostorný batoh odkládací (případně skladný kufr), ve kterém necháme uloženy věci, které nebudeme potřebovat. Osvědčila se ledvinka na drobné potřeby a skládací taška.
Na cestu při nočních přejezdech doporučujeme lehkou deku. Dále jsou nutné kvalitní sluneční brýle a ochranné krémy proti slunci.
Hodí se mít s sebou „lepší“ tenisky či nízké trekové boty a sandály, dlouhé lehké kalhoty, kraťasy, ponožky, trička s dlouhým a krátkým rukávem, lehká košile, šitíčko, baterka (čelovka) a pokrývka hlavy. Dále je vhodný skládací deštník, lehká větrovka.
Vhodné je přibalit si nějaká kratší čtení nebo křížovky.
Nezapomeňte fotopotřeby a množství paměťových karet (či filmového materiálu)!, hygienické a mycí potřeby, mycí ubrousky.
V Číně je jiný typ zásuvek než u nás (kulatá zástrčka s trojicí hranatých kolíků v uspořádání do obráceného Y - všechny kolíky s průměrem 4,0 mm – viz www.zasuvky.hw.cz, proto nezapomeňte na příslušnou redukci (majitelé videokamer, ponorných vařičů, holicích strojků apod.) Elektrické napětí v Číně je 220-240 V.
Nejlepší ochranou peněz je bederní pás či nátělní sáček na peníze - zavěšený na krku, nebo upevněný kolem pasu tak, aby nebyl vidět a menší, pohotovostní množství peněz mít v kapse u košile, peněžence apod.

Valutové vybavení: Zdůrazňujeme, že vstupné do navštívených míst, fakultativní akce a související poplatky aj. nejsou v ceně zájezdu a každý si je platí samostatně. Znovu připomínáme co je v ceně zájezdu: Doprava (letecká včetně tax a poplatků, veřejná a nájemní - především vlaky - včetně jízdy superexpresy Maglev a CRH, autobusy, minibusy, taxi, metro). Víza a jejich vyřízení. Ubytování v hotelech a penzionech se snídaní. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.
Jednoznačně nejvhodnější valutou pro tento zájezd jsou americké dolary. Kromě zmiňovaných cca 150-200 USD na jídlo a pití počítejte pro tyto účely s částkou dalších 250-300 dolarů. Kromě toho uvažujte o určité částce na suvenýry apod. a mějte v záloze finanční rezervu pro případ zvýšení cen nebo zdravotních potíží.
Měna: Měnou je yuan (RMB, mezinárodní zkratka CNY); aktuální středové kurzy (červenec 2017) – 1 USD = cca 6,8 RMB (CNY); 1 EUR = cca 7,75 RMB (CNY); 1 RMB (CNY) = cca 3,4 CZK. Nejběžnější cizí směnitelnou měnou jsou USD, ale celkem bez problémů lze do většiny míst v Číně vyjet i s EUR. V podstatě lze směnit jakoukoliv konvertibilní měnu, ale mohou se vyskytnout problémy.
Směnárny jsou někdy i v hotelích, velkých obchodech apod. Pro základní výdaje si opatřete hotovost. Přibližný odhad nákladů na stravu a vstupné do památkových objektů, přírodních rezervací a dalších zajímavostí naleznete v Podrobných pokynech k zájezdu.
Platební karty: Akceptované platební karty jsou: Visa, MasterCard, American Express, Diners Club. Jejich používání rozhodně není běžné. Slouží spíše k výběrům z bankomatů a v bance na přepážce než k bezhotovostním platbám (to lze spíše ve velkých městech a ve vybraných /dražších/ obchodech). Rozhodně však karty doporučujeme vzít s sebou jako finanční rezervu k hotovým penězům. Otevírací doby bank jsou většinou 9–17 hod.

Personál: Průvodce zájezdu bude upřesněn v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Telefon a internet: Hovory do Evropy jsou možné z komunikačních center, z telefonní budky či z hotelu nebo přes internet z internetových kaváren. Internet je v této oblasti relativně dobře dostupný.

Pošta: Pohlednice je možné koupit v turistických střediscích, známky většinou na poštách. Doručení do ČR trvá cca 10 dnů.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2018, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.