Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 781 Z KATALOGU NA ROK 2019

ZE SEČUÁNSKA DO VIETNAMU - PŘES BÁJNOU ŠANGRI-LA

Výprava pro milovníky krásné přírody, vysokých hor i zajímavých etnik. Hornatými provinciemi Číny Sečuán a Jün-nan na jih do Vietnamu. Sečuán - životní areál pandy velké. Horní tok hlavního čínského veletoku - „Dlouhé řeky“ Jang-c´-ťiang. Posvátné hory, buddhistické a taoistické kláštery a chrámy. Velehorské scenérie a legendární Šangri-La na pomezí Jün-nanu a Tibetu. Trek v kaňonu Tygřího skoku - nejhlubším na světě. Rýžová políčka, čajové terasy, bambusové háje. Horské kmeny Bai a Naxi v Jün-nanu, Hmong a Dzao v Sa Pě. Hlavní město Vietnamu Hanoj a věhlasná Dračí zátoka s fantaskními krasovými útvary… Na podzim, mimo hlavní nápor turistů, kdy teploty jsou sice už nižší, zato téměř neprší a obloha bývá jasná. A ohřejete se na závěr ve Vietnamu u moře!

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Čcheng-tu (Chengdu). Odlet do provincie S´-čchuan (Sečuán) na veletoku Jang-c´-ťiang, kraje bambusových lesů - areál pandy velké v jihozápadní Číně. Metropole Sečuánu - Čcheng-tu: Klášter Wen-šu zasvěcený bohu moudrosti, návštěva světoznámé chovné stanice pandy velké.

3.-5.den: Le-šan. E-mej-šan. Le-šan: Da Fo - největší (71 m) socha sedícího Buddhy na světě, projížďka na loďce s nejlepším výhledem na sochu. Výjezd lanovkou na Zlatý vrcholek E-mej- -šanu, hory Vznešeného obočí (3099 m) - jednu ze čtyř nejposvátnějších hor buddhismu. Výhledy na ledovec Miňa Konka (Gongga Shan, 7556 m). Přejezd do horské provincie Jün-nan u hranic Tibetu.

6.-8.den: Li-ťiang. Shangri-La. „Čínský Šrínagar“ se říká městu a údolí Li-ťiang (UNESCO), obývanému lidem Naxi: dřevěné domy, vodní kanály, trhy. Údajná mýtická Šangri-La: tibetské kláštery, Ganden Sumtseling v nadmořské výšce 3300 m - jeden z největších vně Tibetu.

9.-10.den: Soutěska skákajícího tygra. Dvoudenní výlet pod Sněžnými horami Nefritového draka (vysokými kolem 5500 m) do Soutěsky skákajícího tygra na horním toku veletoku Jang-c´-ťiang: pěší túra nejhlubším (dokonce až 4 km!) kaňonem světa.

11.-12.den: Li-ťiang - Ta-li (Dali). Ta-li - nejpohodovější město PROGRAM ZÁJEZDU: Číny a mekka baťůžkářů: staré město, Tři pagody se 6 stupňovou a 70 m vysokou Čchien-Sün, barevné trhy horských Baiů. Zájemci na kolech kolem jezera Er-chaj pod čtyřtisícovkami.

13.-16.den: Ta-li - Kchun-ming (Kunming) - Sa Pa a okolí. Přejezd do metropole Jün-nanu - Kchun-mingu a dál na jih do Vietnamu. Sa Pa - vysokohorské městečko na vietnamsko-čínském pomezí, výhledy na nejvyšší vietnamskou horu Fan Si (3143 m). Oblast nespoutané přírody, nádherné rýžové terasy. Domov horských kmenů (Hmong, Red Dzao), žijících ještě téměř v době kamenné. Návštěvy domorodých vesniček, pěší výlety. Přejezd na pobřeží k Hai Phongu.

17.-18.den: Halong Bay. „Zátoka padajícího draka“ (UNESCO). Výlet lodí v labyrintu tří tisíc vápencových ostrůvků a homolí bizarních tvarů, tyčících se z hladiny slavné Dračí zátoky. Nádherné pláže, koupání v průzračné vodě, tajuplné jeskyně, západ slunce na palubě lodi.

19.-21.den: Hanoj - Praha. Hlavní město Hanoj: prezidentský palác, Ho Či Minovo mauzoleum, magické jezero Hoan Kiem, pagody, české hospůdky, tržnice aj. Odlet domů.

Pozn. Podklady pro vyřízení víz je třeba dodat do CK nejpozději 8 týdnů před odjezdem.

Délka tras: letadlem 18 000 km, busy a vlaky 3600 km, pěšky 6x 4-15 km (volitelně)
Počasí: vzduch 15-20 °C (Čína), 23-28 °C (Vietnam), v horách cca o 10 °C chladněji, voda 24-27 °C (Vietnam)
Nástupní místo: Praha

Termín (781): 20.10. - 9.11. 2019
cena v Kč: 73 790,-

V ceně je: Doprava. Výlety do Halong Bay s plavbou po zátoce a noclehem na lodi a do Sa Pa k horským kmenům. Víza do Číny a Vietnamu a jejich vyřízení. Ubytování a strava. Český průvodce, služby místních CK a průvodců dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká včetně tax a poplatků, veřejná (vlaky, dálkové busy) a nájemní (minivany, taxi). Ubytování: 15x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x lehátkový vlak, 1x noční lůžkový bus, 1x loď v Halong Bay. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7500 Kč (13x). Strava: 12x snídaně. 4x plná penze během výletů do Halong Bay a Sa Pa.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: K účasti na zájezdu je zapotřebí cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu, v němž jsou alespoň dvě zcela volné stránky pro vepsání víz.
Vietnam: Ke vstupu do Vietnamu je nutné vízum, které máte v ceně zájezdu. K vízu do Vietnamu od Vás budeme potřebovat následující: cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po skončení zájezdu, vyplnit dotazník, Vaši barevnou digitální fotografii s čelním pohledem na světlém pozadí bez brýlí (velikost 4 x 6 cm) - ve formátu JPEG nebo JPG, barevnou kopii Vašeho pasu s Vašimi datovými údaji a fotografií - ve formátu JPEG nebo JPG. Včas Vám zašleme všechny podrobnosti.
Od roku 2017 byl spuštěn projekt vydávání elektronických víz, o něž budeme žádat. Elektronické vízum se vydává pouze k jednomu vstupu s maximální délkou platnosti do 30 dnů. Žádost za Vás budeme vyplňovat elektronicky v CK.
Čína: Vízum do Číny je v ceně zájezdu (víza do Číny jsou jedny ze složitějších, proto od Vás budeme potřebovat určité podklady a dokumenty). Počítejte s tím, že od Vás budeme potřebovat Váš cestovní pas cca 2-3 měsíce předem a znovu se s ním setkáte až v den odjezdu na letišti, kde vám je spolu s letenkami a kartičkami pojištění předá náš zástupce. Bližší informace ohledně vyřízení víz obdržíte v předstihu a také je budete mít uvedeny v informačním dopise.
Doporučujeme udělat si před cestou kopii dvoustranny Vašeho pasu s biometrickými údaji (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce). Předejdete tak komplikacím při ztrátě Vašeho cestovního dokladu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví:
Vietnam: Vietnam není ze zdravotního hlediska nikterak mimořádně nebezpečnou zemí (alespoň ve srovnání např. s tropickou Afrikou či Indií). Přesto doporučujeme očkování proti žloutence (hepatitida A, příp. i B), popř. i proti břišnímu tyfu či japonské encefalitidě. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (přeočkování vždy po 10-15 letech). Otázky ohledně očkování a antimalarik konzultujte s odborníky na hygienických stanicích nebo v centrech cestovní medicíny.
Čína: Čína není zdravotně výjimečně riziková země. Ve velkých městech jako Peking jsou dobrá zdravotnická zařízení, problémy mohou nastat v odlehlejších oblastech Sečuánska. Před cestou proto doporučujeme nejprve celkovou zdravotní prohlídku a po ní očkování proti žloutence (hepatitida A), popř. i proti břišnímu tyfu, japonské encefalitidě, meningokokové meningitidě a vzteklině. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (u obou přeočkování vždy po 10-15 letech). Otázky ohledně očkování a antimalarik konzultujte s odborníky na (krajských) hygienických stanicích nebo v centrech cestovní medicíny, protože i zda platívá, že méně někdy může být více.

Ubytování: Ubytováni budete v hotelech a penzionech, a to ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím. Jendu noc strávíte v nočním lůžkovém busu a 1-2 noci v lehátkovém vlaku. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek 7500 kč.

Strava: Součástí ubytování jsou snídaně a během výletů do Halong Bay a Sa Pa plná penze, další strava není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám. Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu.
Vietnam: Vzhledem k tomu, že ceny jídla a nápojů jsou ve Vietnamu na nižší úrovni (tržnice, lidové jídelny) či maximálně srovnatelné s cenami u nás (turistické restaurace), je naprosto zbytečné vozit si potraviny s sebou.
Orientační ceny zboží ve Vietnamu (převeďte na 1000 VND): Cappuccino cca 39,3 VND, jídlo v levné restauraci cca 39,3 VND, menu ve Fast Foodu cca 101,7 VND, pivo v restauraci (0,5 l) cca 29,4 VND, bageta cca 2,7 VND, chléb (500 g) cca 17 VND, voda 1,5 l cca 9,8 VND, místní pivo točené (0,5 l) cca 16,9 VND, mléko 1 l cca 29,4 VND.
Orientační kurz (leden 2019): 1 Kč = cca 1038 VND
Čína: V Číně existuje přímá úměra mezi cenou jídla a prostředím, v němž se nabízí. Rychlé občerstvení "na ulici" je velmi levné, může však být rizikové ze zdravotního hlediska (naučte se jíst hůlkami, není to složité). Jídlo ve slušnějších restauracích je přibližně na naší cenové úrovni. Proto je zbytečné vozit si potraviny s sebou (navíc všude budete mít možnost nákupů čerstvého a levného exotického tropického ovoce), snad až na něco málo lehkých kalorických dobrot k načerpání energie (čokoláda, müsli tyčinky apod.), nápoje v prášku a instantní polévky (horká voda bývá často k dispozici v hotelích i ve vlacích, přesto však malý ponorný vařič - spirála nemusí být na škodu). V nejlevnějších restauracích stojí jídlo asi 10-15Y , v dražších 30-60Y, pouliční bufety a stánky cca 5-10Y, čaj zdarma či 1Y, pivo 5-10Y (v Pekingu i 4Y).
Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou 15-20 US dolarů na den, tzn. cca 250 - 350 USD na dobu pobytu (počítáno bez dnů, kde je v ceně plná penze za stravu).

Doprava: Mezinárodní letecká včetně tax a poplatků, veřejná (vlaky, dálkové busy) a nájemní (minivany, taxi).

Klimatické poměry:
Vietnam: Celá oblast Zadní Indie (Indočíny) leží v oblasti rovníkových monzunů, průměrné roční srážky dosahují 1500-2000 mm (v horách až 3000 mm). Podnebí ve Vietnamu není jednotné, liší se od regionu k regionu (a podle zeměpisné šířky a nadmořské výšky může v extrémních případech rozdíl činit až 40°C). Severní část Vietnamu je v zimních měsících (listopad - leden) chladnější než po zbytek roku, zvláště na horách s teplotami od 15 do 32°C.
Čína: Rozhodnutí, kdy vyrazit do Číny, záleží především na obvyklých klimatických podmínkách v dané lokalitě. Vzhledem k obrovské rozloze země (téměř 9 600 000 km2) jsou klimatické podmínky velice rozdílné. Z klimatického hlediska lze Čínu zjednodušeně rozdělit na jižní, centrální a severní, dále pak na severozápadní a jihozápadní oblast.
Jih a východ země, které navštívíme má subtropické, při hranicích s Vietnamem, Laosem a Barmou až tropické klima. Pro jižní oblasti Číny je typické vlhké a teplé léto i jaro, kdy se teploty často blíží ke 40°C. V měsících mezi červnem a zářím se vyskytují na jihovýchodním pobřeží tajfuny, které přinášejí silný vítr a vydatné přívalové deště. Množství srážek znatelně klesá s přibývající vzdáleností od moře a také v závětrných stranách hor. Teplo bývá v jižních oblastech často až do prosince, kdy se můžete klidně koupat v moři. Zimy jsou krátké (od ledna do března), ale až nečekaně chladné. Cestujete-li tedy na jih Číny, ideálními měsíci pro realizaci cesty mohou být například duben, květen, konec září, říjen nebo začátek listopadu.
Jako příklad Hong Kong: Od října do prosince postupně klesá vlhkost vzduchu a lze očekávat příjemné teploty a slunečné dny. Minimální teploty v průběhu října/listopadu jsou v Hong Kongu 23 °C/19 °C a maximální teploty 28 °C/24 °C.

Jak se zabalit: Kromě velkého zavazadla (kufr na kolečkách, popř. batoh na záda nebo krosna) Vám doporučujeme i malý batůžek pro denní výlety a do letadla. S sebou si vezměte lehké sportovní boty („botasky“) a sandály, pláštěnku a do měst deštník. Z oblečení vám stačí několik triček s krátkým rukávem, plavky, šortky a jeden svetr nebo mikina na cestu. Na noční přejezd doporučujeme do autobusu se teple obléci.
Je zbytečné vybavovat se přehnaným množstvím šatstva. Kdekoli vám vaše věci přeperou za nepatrný obnos a vše potřebné si zde můžete koupit za zlomek evropské ceny.

Valutové vybavení: Vstupné do navštívených míst není v ceně zájezdu a účastníci si ho hradí sami z vlastních prostředků. Kromě zmiňovaných cca 250 - 350 USD na jídlo a pití počítejte pro tyto účely s částkou celkem asi cca 200 - 250 USD. Kromě toho uvažujte o určité částce na suvenýry apod. A mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží.

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu - Vietnam:

Elektřina: Napětí se většinou pohybuje v rozmezí 220–240 V. Zásuvky jsou téměř stejné jako v ČR, ale v pokoji se vyskytuje několik odlišných typů. V každém pokoji se ale najde zásuvka, již vyhoví naše jednoduchá dvouvidlice. Informace pro danou zemi najdete na www.zasuvky.hw.cz- OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílové zemi.

Internet: Internetové kavárny jsou velmi levné a běžně dostupné, cena se pohybuje kolem 100 VND/min. Na většině míst, kde budete ubytováni bývá k dispozici wi-fi (většinou zdarma).

Telefon: Místní a mezinárodní hovory lze uskutečnit z automatů na karty nebo i na předplacené karty pro mezinárodní hovory. Volání do zahraničí je nejlevnější přes internet, tento způsob volání nabízí téměř každá internetová kavárna. Mezinárodní roaming funguje bez potíží, pouze síť Vodafone funguje problematičtěji. Uživatelé mobilních telefonů musí počítat s vysokou cenou volání – Vietnam patří do nejvyšších tarifních pásem. Na přesné ceny se informujte u svých operátorů. Je možné si zakoupit místní SIM-kartu za cca 250 000 VND.

Pošta: Pošty jsou otevřené sedm dní v týdnu od 6 do 20 hod. Pohledy se dají běžně zakoupit v turistických místech společně se známkami. Do České republiky bývá zásilka doručena do deseti dnů.


Praktické informace na cestu - Čína

Elektřina: Napětí v celé Číně je 220 V, 50 Hz. Celkem časté jsou zde zástrčky se dvěma kulatými kolíky, běžné v Evropě. Setkáte se ale i s australským a americkým typem zásuvek. Většina hotelů má všechny tři typy a mnoho zásuvek je též kompatibilní se všemi třemi typy. Pokud bude ale potřeba, lze v obchodech zakoupit adaptéry ($1-$2). Zásuvky na holící strojky jsou dostupné ve všech tří a vícehvězdičkových hotelech. Informace pro danou zemi najdete na www.zasuvky.hw.cz- OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílové zemi.

Telefon a internet: Telefon a internet: Hovory do Evropy jsou možné z komunikačních center, z telefonní budky či z hotelu nebo přes internet z internetových kaváren. Internet je v této oblasti relativně dobře dostupný.

Pošta: Pošta z Číny je překvapivě spolehlivá, ačkoli, chcete-li něco poslat na čínskou adresu, je to o poznání horší. Psaní raději než do schránek odneste přímo na poštu.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2019, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.