Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 1071, 1073 Z KATALOGU NA ROK 2019

SILVESTR NA BORACAY - FILIPÍNY

Prožijte přelom roku 2018 a 2019, resp. 2019 a 2020 v exotickém prostředí tropických Filipín se sopkami, vodopády, jezery a soutěskami a především na plážích řazených mezi nejkrásnější na světě!

PROGRAM ZÁJEZDU 1071, 1073: SILVESTR NA BORACAY A OSTROV LUZON

1.-2.den: Praha - Manila. Odlet na Filipíny. Největší ostrov Luzon a hlavní město Manila: Čínský hřbitov u Chinatownu, pevnost Santiago a katedrála ve čtvrti Intramuros s klášterem sv. Augustina (UNESCO), návštěva filipínské mše se zpěvy a všeobjímající atmosférou. Park Rizal, lidové tržnice i luxusní obchodní galerie.

3.-6.den: Manila - Boracay. Odlet do střední části Filipín na souostroví Visayas. Pobyt na prohřátém ostrově Boracay, jehož 5 km dlouhá Bílá pláž lemovaná palmami s jemným pískem a smaragdovým mořem je řazena mezi deset nejkrásnějších pláží světa. Rozloučení se starým rokem a oslava nového (silvestrovskou večeři s lahví sektu máte v ceně zájezdu). Dny rajské pohody: slunění, koupání, možnost výletů se šnorchlováním na korálových útesech. Jedinečné lokality pro potápěče, možnosti krátkodobých kurzů i pro začátečníky. Pravé filipínské masáže, diskotéky, bary, kulinářské speciality. Možnosti různých výletů na domorodých loďkách kolem ostrova, rybaření, golfu…

7.den: Boracay - Manila. Návrat zpět na Luzon do Manily.

8.-9.den: Taal, Pagsanjan. Na jih Luzonu k vulkanickému kalderovému jezeru Taal. Výlet motorovou loďkou (vinta) na ostrov s novým kráterem. Pagsanjan: na kanoích vzhůru peřejemi obřím kaňonem s liánami a vodopády (kulisy pro kultovní film F.F. Coppoly Apokalypsa), na bambusových vorech pod mohutný vodopád v hrdle soutěsky. Dopolední návštěva kohoutích zápasů - národní zábavy s nepopsatelnými výkony sázkařů.

10.-11.den: Manila, *Pinatubo - Praha. Celodenní pobyt v hlavním městě. *Fakultativně celodenní výlet ke kráteru vulkánu Pinatubo, dějišti katastrofické sopečné erupce (v r. 1991): jízda džípem tufovými kaňony, pěší výlet, koupání v kráteru. Odlet z Manily domů.

Délka tras: letadlem 25 000 km, místní dopravou 800 km, pěšky 4x 4-6 km (volitelně) - vše pro 1072 (1074)
Počasí: vzduch 28-33 °C, voda 28-30 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (1071): 27.12. - 6.1. 2019
cena v Kč: 65 690,-

Termín (1073): 27.12. - 6.1. 2020
cena v Kč: 65 990,-

V ceně je: Doprava. Výlet na kánoích a bambusových vorech u Pagsanjanu, výlet motorovými loďkami po jezeře Taal. Ubytování, snídaně a silvestrovská večeře. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby. Zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Filipíny, vnitrostátní zpáteční lety na Boracay (Panay) včetně tax a poplatků (ale bez odletových tax - celkem cca 10-15 USD). Loď Caticlan - Boracay a zpět. Nájemní (minibusy s místními řidiči) i veřejná (komfortní dálkové autobusy, výlet tradičním jeepney). Ubytování: 1071,1073: 8x hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací. Silvestrovský pobyt na Boracay (4 noci) je v příjemném hotelu u pláže. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 1071,1073: 8600 Kč (8x). Strava: 1071,1073: 8x snídaně. Během výletů 8. a 9.den (Pagsanjan, Taal) i 2x oběd. Silvestrovská večeře a láhev sektu pro 2 osoby.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: Pro návštěvu Filipín občané ČR a Slovenské republiky potřebují cestovní pas, jehož platnost musí být minimálně 6 měsíců po návratu ze zájezdu a víza, pokud jejich pobyt v zemi přesáhne 30 dnů. Zároveň doporučujeme, abyste si nechali okopírovat stránku pasu s fotkou (pro případ ztráty nebo odcizení pasu) nebo si její scan uložte do e-mailu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Filipíny nejsou ze zdravotního hlediska nikterak mimořádně nebezpečnou zemí (alespoň ve srovnání s tropickou Afrikou či Indií). Přesto doporučujeme očkování proti žloutence (hepatitida A), břišnímu tyfu, popř. i proti japonské encefalitidě a vzteklině. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (přeočkování vždy po 10 letech). Otázky ohledně očkování a antimalarik (zda Delagil či Lariam, popř. jiné a v jaké kombinaci) konzultujte s odborníky na hygienických stanicích.

Ubytování: Spát budete v hotelech ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a klimatizací. Silvestrovský pobyt na Boracay (4 noci) je v příjemném hotelu u pláže.

Strava: V ceně jsou snídaně, během výletu 8. a 9. den i 2x oběd, další strava není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám. Vzhledem k tomu, že cena jídla a nápojů je na Filipínách srovnatelná s cenami u nás a všude budete mít možnost nákupů čerstvého (a levného) exotického tropického ovoce, je zbytečné vozit si potraviny s sebou. Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou 10-15 US dolarů na den, tzn. cca 100-150 USD. Vhodný může být malý vařič (ponorná spirála).

Doprava: Po trase zájezdu se budeme pohybovat především veřejnými a nájemními dopravními prostředky (autobusy, minibusy, jeepney, rikši). Typických domorodých plavidel využijeme při výletech po okolí Sabangu a Pagsanjanu. Možnost nájemní dopravy závisí na počtu přihlášených.

Klimatické poměry: Listopad a prosinec patří k suchým měsícům a tato doba je nejvhodnější pro návštěvu země. To však neznamená, že nemůžete očekávat srážky. Ty přicházejí obvykle odpoledne s tropickými bouřkami z tepla ve formě vydatných ale krátkodobých lijáků. V horách na severu země je počasí velmi proměnlivé a je třeba mít po ruce jak opalovací krém tak pláštěnku.

Jak se zabalit: Protože hlavní přesuny z místa na místo budete absolvovat se všemi zavazadly, je pro tento zájezd kufr spíše nevhodný. Doporučujeme Vám cestovní tašku nebo velký batoh a malý batoh pro denní výlety. S sebou si vezměte lehkou přikrývku - prostěradlo, botasky, sandály, deštník (doporučujeme), případně tenkou pláštěnku či nepromokavou bundu. Z oblečení vám stačí několik triček s krátkým rukávem, mikina či lehký svetr do hor, šortky, kalhoty, plavky. Zájezd není dlouhý a bude teplo, proto je zbytečné vybavovat se přehnaným množstvím šatstva. Kdekoli vám vaše věci přeperou za nepatrný obnos a vše potřebné si zde můžete koupit za zlomek evropské ceny.
Ještě jednou upozorňujeme na to, že na Filipínách je jiný (americký) typ zásuvek - viz: www.zasuvky.hw.cz), proto nezapomeňte na příslušnou redukci (možno též koupit na místě - cca 40 peso).

Valutové vybavení: Měnou na Filipínách je filipínské peso (PHP). Nejvhodnější valutou pro tuto cestu je americký dolar.
Vstupné ani strava (kromě snídaní) není v ceně zájezdu a účastníci si je platí sami. Na jídlo a pití počítejte s již zmiňovanou orientační částkou 150-220 USD .
Na vstupy budete potřebovat celkově cca 150-200 USD.
Všechny letištní taxy máte v ceně zájezdu, stejně tak vám hradíme nově zavedený palivový příplatek, ale některá letiště - především v Latinské Americe a jihovýchodní Asii - si účtují své extra poplatky za odlet, které si musí platit každý sám.
Na vnitrostátní lince Manila - Boracay - Manila opět cca 200 PHP a při odletu domů mezinárodní linkou dalších 550 PHP. Výše uvedené poplatky považujte za orientační. Celkem jde tedy asi o 20-25 USD, které připočtěte k valutovému vybavení na cestu.
Kromě toho uvažujte o určité částce na suvenýry, spropitné apod. a mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží.
Na Filipínách můžete využít k výběru peněz ve městech také bankomaty (VISA a MASTERCA7D). Nikdy však na ně plně nespoléhejte a mějte s sebou vždy alespoň nějakou částku v hotovosti.

Personál: Průvodce bude uveden v informačním dopise.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2019, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.