Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 1071, 1073 Z KATALOGU NA ROK 2018

SILVESTR NA BORACAY A OSTROV LUZON

Prožijte přelom roku 2017 a 2018, resp. 2018 a 2019 v exotickém prostředí tropických Filipín se sopkami, vodopády, jezery a soutěskami a především na plážích řazených mezi nejkrásnější na světě!

Program

1.-2.den: Praha - Manila. Odlet na Filipíny. Největší ostrov Luzon a hlavní město Manila: Čínský hřbitov u Chinatownu, pevnost Santiago a katedrála ve čtvrti Intramuros s klášterem sv. Augustina (UNESCO), návštěva filipínské mše se zpěvy a všeobjímající atmosférou. Park Rizal, lidové tržnice i luxusní obchodní galerie.

3.-6.den: Manila - Boracay. Odlet do střední části Filipín na souostroví Visayas. Pobyt na prohřátém ostrově Boracay, jehož 5 km dlouhá Bílá pláž lemovaná palmami s jemným pískem a smaragdovým mořem je řazena mezi deset nejkrásnějších pláží světa. Rozloučení se starým rokem a oslava nového. Dny rajské pohody: slunění, koupání, možnost výletů se šnorchlováním na korálových útesech. Jedinečné lokality pro potápěče, možnosti krátkodobých kurzů i pro začátečníky. Pravé filipínské masáže, diskotéky, bary, kulinářské speciality. Možnosti různých výletů na domorodých loďkách kolem ostrova, rybaření, golfu…

7.den: Boracay - Manila. Návrat zpět na Luzon do Manily.

8.-9.den: Taal, Pagsanjan. Na jih Luzonu k vulkanickému kalderovému jezeru Taal. Výlet loďkou (vinta) na ostrov s novým kráterem. Pagsanjan: na kanoích vzhůru peřejemi obřím kaňonem s liánami a vodopády (kulisy pro kultovní film F.F. Coppoly Apokalypsa), na bambusových vorech pod mohutný vodopád v hrdle soutěsky. Dopolední návštěva kohoutích zápasů - národní zábavy s nepopsatelnými výkony sázkařů.

10.-11.den: Manila, *Pinatubo - Praha. Celodenní pobyt v hlavním městě. *Fakultativně celodenní výlet ke kráteru vulkánu Pinatubo, dějišti katastrofické sopečné erupce (v r. 1991): jízda džípem tufovými kaňony, pěší výlet, koupání v kráteru. Odlet z Manily domů.


Termín (1071): 27.12. - 6.1. 2018
cena v Kč: 65 490,-

Termín (1073): 27.12. - 6.1. 2019
cena v Kč: 65 690,-

V ceně je: Doprava. Výlet na kánoích a bambusových vorech u Pagsanjanu, loďky po jezeře Taal. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby. Zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Filipíny a vnitrostátní přelety včetně letištních tax a poplatků (ale bez odletových tax - celkem cca 5-10 USD). Loď Caticlan - Boracay a zpět. Nájemní (minibusy) a veřejná (výlet tradičním jeepney). Ubytování: Hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací. Silvestrovský pobyt na Boracay (4 noci) je v příjemném hotelu u pláže. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8600 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně, během výletů 8. a 9.den i 2x oběd.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: Pro návštěvu Filipín občané ČR a Slovenské republiky potřebují cestovní pas, jehož platnost musí být minimálně 6 měsíců po návratu ze zájezdu a víza, pokud jejich pobyt v zemi přesáhne 30 dnů. Zároveň doporučujeme, abyste si nechali okopírovat stránku pasu s fotkou (pro případ ztráty nebo odcizení pasu) nebo si její scan uložte do e-mailu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění od Allianz pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, ambulantního ošetření, léků a materiálu, hospitalizace, repatriace do ČR. Akutní zubní ošetření do výše 10 000 Kč, pojištění rizik související s terorismem do výše 1 500 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo a vysokohorská turistika nad 3000 m (do 5000 m). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf nebo na www.allianz.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty, raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Podpisem cestovní smlouvy klient souhlasí s Pojistnými podmínkami (PP, všeobecnými a zvláštními) Allianz pojišťovny a.s., se zjišťováním údajů o zdravotním stavu pojištěného v případě uplatnění nároku na pojistné plnění z úrazového pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí a potvrzuje, že mu byly předány písemné informace pro zájemce o pojištění a podmínky (PP). Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:
• 28 Kč/os./den, či 518 Kč pro více jak 19 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Evropy,
• 47 Kč/os./den, či 990 Kč pro více jak 21 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Světa,
• 1180 Kč/os./pobyt na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč) do Světa. Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Ceny komplexního připojištění jsou uvedeny výše. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - poměrné trvalé následky úrazu do 400 000 Kč a smrt následkem úrazu do 200 000 Kč. Pojištění zavazadel - všechny škody na zavazadlech jednoho pojištěného do 20 000 Kč, na škodu na jedné věci a cennostech do 10 000 Kč, na zpoždění letu od 7. hodiny a zpoždění zavazadel od 7. hodiny do 5 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za škodu na životě a zdraví do 2 000 000 Kč a do poloviční výše za škodu na věci (vždy se spoluúčastí 5 000 Kč). Doplňkové asistenční služby jako právní pomoc v zahraničí aj. Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč za 1180 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v PP a najdete je na www.allianz.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Filipíny nejsou ze zdravotního hlediska nikterak mimořádně nebezpečnou zemí (alespoň ve srovnání s tropickou Afrikou či Indií). Přesto doporučujeme očkování proti žloutence (hepatitida A), břišnímu tyfu, popř. i proti japonské encefalitidě a vzteklině. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (přeočkování vždy po 10 letech). Otázky ohledně očkování a antimalarik (zda Delagil či Lariam, popř. jiné a v jaké kombinaci) konzultujte s odborníky na hygienických stanicích.

Ubytování: Spát budete v hotelech ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a klimatizací. Silvestrovský pobyt na Boracay (4 noci) je v příjemném hotelu u pláže.

Strava: V ceně jsou snídaně, během výletu 8. a 9. den i 2x oběd, další strava není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám. Vzhledem k tomu, že cena jídla a nápojů je na Filipínách srovnatelná s cenami u nás a všude budete mít možnost nákupů čerstvého (a levného) exotického tropického ovoce, je zbytečné vozit si potraviny s sebou. Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou 10-15 US dolarů na den, tzn. cca 100-150 USD. Vhodný může být malý vařič (ponorná spirála).

Doprava: Po trase zájezdu se budeme pohybovat především veřejnými a nájemními dopravními prostředky (autobusy, minibusy, jeepney, rikši). Typických domorodých plavidel využijeme při výletech po okolí Sabangu a Pagsanjanu. Možnost nájemní dopravy závisí na počtu přihlášených.

Klimatické poměry: Listopad a prosinec patří k suchým měsícům a tato doba je nejvhodnější pro návštěvu země. To však neznamená, že nemůžete očekávat srážky. Ty přicházejí obvykle odpoledne s tropickými bouřkami z tepla ve formě vydatných ale krátkodobých lijáků. V horách na severu země je počasí velmi proměnlivé a je třeba mít po ruce jak opalovací krém tak pláštěnku.

Jak se zabalit: Protože hlavní přesuny z místa na místo budete absolvovat se všemi zavazadly, je pro tento zájezd kufr spíše nevhodný. Doporučujeme Vám cestovní tašku nebo velký batoh a malý batoh pro denní výlety. S sebou si vezměte lehkou přikrývku - prostěradlo, botasky, sandály, deštník (doporučujeme), případně tenkou pláštěnku či nepromokavou bundu. Z oblečení vám stačí několik triček s krátkým rukávem, mikina či lehký svetr do hor, šortky, kalhoty, plavky. Zájezd není dlouhý a bude teplo, proto je zbytečné vybavovat se přehnaným množstvím šatstva. Kdekoli vám vaše věci přeperou za nepatrný obnos a vše potřebné si zde můžete koupit za zlomek evropské ceny.
Ještě jednou upozorňujeme na to, že na Filipínách je jiný (americký) typ zásuvek - viz: www.zasuvky.hw.cz), proto nezapomeňte na příslušnou redukci (možno též koupit na místě - cca 40 peso).

Valutové vybavení: Měnou na Filipínách je filipínské peso (PHP). Nejvhodnější valutou pro tuto cestu je americký dolar.
Vstupné ani strava (kromě snídaní) není v ceně zájezdu a účastníci si je platí sami. Na jídlo a pití počítejte s již zmiňovanou orientační částkou 150-220 USD .
Na vstupy budete potřebovat celkově cca 150-200 USD.
Všechny letištní taxy máte v ceně zájezdu, stejně tak vám hradíme nově zavedený palivový příplatek, ale některá letiště - především v Latinské Americe a jihovýchodní Asii - si účtují své extra poplatky za odlet, které si musí platit každý sám.
Na vnitrostátní lince Manila - Boracay - Manila opět cca 200 PHP a při odletu domů mezinárodní linkou dalších 550 PHP. Výše uvedené poplatky považujte za orientační. Celkem jde tedy asi o 20-25 USD, které připočtěte k valutovému vybavení na cestu.
Kromě toho uvažujte o určité částce na suvenýry, spropitné apod. a mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží.
Na Filipínách můžete využít k výběru peněz ve městech také bankomaty (VISA a MASTERCA7D). Nikdy však na ně plně nespoléhejte a mějte s sebou vždy alespoň nějakou částku v hotovosti.

Personál: Průvodce bude uveden v informačním dopise.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2018, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.