Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 721, 722, 723 Z KATALOGU NA ROK 2018

ANDAMANY - SMARAGDY BENGÁLSKÉHO ZÁLIVU

Indické Andamany - celkem 572 ostrovů a ostrůvků (jen 38 obydlených) v Indickém oceánu mezi Sumatrou a Barmou. Ač vzdálené pouhých asi 500 km od takových turistických magnetů jako jsou thajské Krabi, Phuket či Phi Phi, jsou povětšinou neznámé a návštěvníky míjené - k jejich škodě. Tím spíš si právě zde vychutnáte nerušenou idylku tropického ráje smaragdových ostrůvků s bujnou vegetací, průzračnou vodou, nedotčenými bělostnými plážemi, kokosovými palmami, korálovými útesy a „neindickými“ domorodci, včetně zcela unikátních Sentinelců, žijících na svém zcela izolovaném ostrově stále v době kamenné.

Program

1.-2.den: Praha - Čennaj (Madrás). Let do jihoindického Čennaje (resp. Madrásu) na pobřeží Bengálského zálivu. Poutní Mahábalípuram: pobřežní skalní chrámy.

3.-4.den: Čennaj - Port Blair. Přelet na východ přes Bengálský záliv do správního střediska Andaman. Port Blair: kobky britské věznice na Zmijím ostrově, večerní světelné představení. Etnografické a mořské muzeum, ZOO s endemickou faunou. Návštěva Ross Island - bývalé trestanecké kolonie, první setkání s Andamanským mořem.

5.-6.den: Port Blair - Mayabunder - Kalipur. Přejezd na sever napříč Jižním a Středním Andamanem. Územím primitivního domorodého kmene Jarawa, lodní výlet na ostrov Baratang: procházka mangrovovou džunglí k vápencové jeskyni, bahenní sopka. Mayabunder - oblast původně barmského kmene Karen. Možnost výletu na Interview Island, procházka na území divokých slonů. Dále na Severní Andaman do Kalipur.

7.-9.den: Kalipur. Pobřežní vesnice s pláží, kde mořské želvy kladou vejce. Šnorchlování na Craggy Island. Možnost výstupu tropickou džunglí na nejvyšší horu Andaman Saddle Peak (732 m) s úchvatnými výhledy na souostrovy. Lodí na ostrovy Ross a Smith propojené písečnou kosou: bílé panenské pláže, fantastické šnorchlování, krasové Alfrédovy jeskyně, bahenní sopky a krokodýli mořští, ti největší z krokodýlů.

10.-13.den: Kalipur - Havelock - Port Blair. Lodí zpět na jih přes ostrovy Long a Havelock: šnorchlování v korálových útesech, romantický západ slunce na pláži Radhanagar, snad nejkrásnější pláži v Asii, tyrkysové moře stovky odstínů. Výlet na Neil Island: rybářské vesnice, možnost cyklovýletu, ochutnávka rybích specialit. Návrat do Port Blair.

14.-15.den: Port Blair - Čennaj - Praha. Odlet domů.

Termín (721): 24.3. - 7.4. 2018
cena v Kč: 58 990,-

Termín (722): 11.11. - 25.11. 2018
cena v Kč: 58 990,-

Termín (723): 23.3. - 6.4. 2019
cena v Kč: 59 990,-

V ceně je: Doprava. Víza (Indie) včetně vyřízení. Vstupní permity na ostrovy a do rezervací. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Indie a dále na Andamany včetně tax a poplatků, na Andamanech pronajatý minibus s místním řidičem, lodě a čluny, busy, popř. rikšové či kola. Ubytování: Hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, většinou klimatizované. 1-lůžkový pokoj za příplatek 5500 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: K účasti na zájezdu je zapotřebí cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu, v němž je alespoň jedna zcela volná stránka pro vepsání víza. Víza do Indie včetně vyřízení máte v ceně zájezdu. Bližší informace ohledně vyřízení indického víza obdržíte s předstihem.
Doporučujeme pořídit si před cestou fotokopie všech osobních dokladů. Současně je praktické mít tyto dokumenty naskenované a přístupné z internetu. Zjednodušší to vaši situaci při případné ztrátě cestovního dokladu.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění od Allianz pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, ambulantního ošetření, léků a materiálu, hospitalizace, repatriace do ČR. Akutní zubní ošetření do výše 10 000 Kč, pojištění rizik související s terorismem do výše 1 500 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo a vysokohorská turistika nad 3000 m (do 5000 m). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf nebo na www.allianz.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty, raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Podpisem cestovní smlouvy klient souhlasí s Pojistnými podmínkami (PP, všeobecnými a zvláštními) Allianz pojišťovny a.s., se zjišťováním údajů o zdravotním stavu pojištěného v případě uplatnění nároku na pojistné plnění z úrazového pojištění a pojištění léčebných výloh v zahraničí a potvrzuje, že mu byly předány písemné informace pro zájemce o pojištění a podmínky (PP). Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:
• 28 Kč/os./den, či 518 Kč pro více jak 19 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Evropy,
• 47 Kč/os./den, či 990 Kč pro více jak 21 dní na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč) do Světa,
• 1180 Kč/os./pobyt na maximálně 31 dní (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč) do Světa. Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Ceny komplexního připojištění jsou uvedeny výše. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - poměrné trvalé následky úrazu do 400 000 Kč a smrt následkem úrazu do 200 000 Kč. Pojištění zavazadel - všechny škody na zavazadlech jednoho pojištěného do 20 000 Kč, na škodu na jedné věci a cennostech do 10 000 Kč, na zpoždění letu od 7. hodiny a zpoždění zavazadel od 7. hodiny do 5 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za škodu na životě a zdraví do 2 000 000 Kč a do poloviční výše za škodu na věci (vždy se spoluúčastí 5 000 Kč). Doplňkové asistenční služby jako právní pomoc v zahraničí aj. Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč za 1180 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v PP a najdete je na www.allianz.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Andamany stejně tak jako Indie, vzhledem ke své geografické poloze, civilizační úrovni i vysoké hustotě zalidnění náleží mezi zdravotně rizikovější oblasti. Proto doporučujeme nejprve celkovou zdravotní prohlídku a po ní očkování proti žloutence (hepatitida A), břišnímu tyfu, popř. i proti japonské encefalitidě, meningokokové meningitidě a vzteklině. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (u obou přeočkování vždy po 10 letech). Neopomeňte antimalarika (Lariam). Otázky ohledně očkování a způsob aplikace antimalarik konzultujte s odborníky na hygienických stanicích.

Ubytování: Spát budete v turistických hotelech a penzionech ve dvoulůžkových pokojích většinou s klimatizací, všechny jsou vesměs stejně vybaveny - jednoduché, ale čisté a příjemné pokoje.

Strava: V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Ostatní strava není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám. Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu.
Na Andamanách stejně tak jako v celé Indii existuje přímá úměra mezi cenou jídla a prostředím, v němž se nabízí. Rychlé občerstvení "na ulici" je velmi levné, může však být rizikové ze zdravotního hlediska. Jídlo ve slušnějších restauracích je přibližně na naší cenové úrovni. Co se v Indii jí ? Strava se skládá převážně z vegetariánských jídel, z masa tu najdeme kuřecí, ryby, buvolí a skopové, ale v omezené míře. Upravuje se na způsob "kebabů" jak z mletého masa, tak nemletého, ale hlavně na kari. Jako příloha je nejčastěji rýže či pšeničné placky. Z těch vegetariánských uveďme například špenát se sýrem, brambory smíchané s hráškem, dal (něco jako hrachová kaše či polévka), kari fazole, Masala dosa (placka z rýžového těsta plněná bramborovou směsí), květák...Oblíbené jsou také ryby, obzvláště mořské. Téměř všude budete mít možnost nákupů čerstvého a levného exotického tropického ovoce. Proto je zbytečné vozit si potraviny s sebou, snad až na něco málo lehkých kalorických dobrot k načerpání energie (čokoláda, müsli, tyčinky apod.) a nápoje v prášku. Snad jen výše zmiňované kalorické dobroty jsou příjemným zpestřením a doplněním energie. V Indii jsou také hodně oblíbené různé sladkosti (rýžový pudink, sladká rýže se skořicí a mandlemi). Také voda nebo čaj se dá koupit téměř všude, ale přesto doporučujeme přípravky na úpravu pitné vody. Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou 12-15 US dolarů na den, tzn. cca 180 - 230 USD na dobu pobytu.
Raději nepijte vodu z neznámých zdrojů. Doporučujeme kupovat pouze nápoje v uzavřených plastových lahvích s neporušeným uzávěrem. Nikdy nepijte vodu z vodovodu a nevyužívejte ji ani k čištění zubů. Balená pitná voda je běžně ke koupi, stejně jako slazené limonády.
Na ulici si jídlo vybírejte pečlivě. Jezte teplá a čerstvá jídla, vyhněte se salátům, nevařenému masu a rybám. Ovoce a zeleninu si raději před požitím důkladně omyjte nebo oloupejte.

Doprava: Po trase zájezdu se budeme pohybovat především místní dopravou (lodě a čluny, busy, popř. rikšové či kola) a zejména pronajatým minibusem s místním řidičem.

Klimatické poměry: Jelikož se Indie nachází v subtropickém pásu, panují zde po celý rok poměrně vysoké teploty. Nejlepší dobou pro návštěvu jižní Indie je období naší zimy – listopad až únor, kdy je okolo 30 stupňů a slunečné počasí s osvěžujícím vánkem v přímořských oblastech. V noci je o něco chladněji, kolem 16°C. Oblačnost není téměř žádná, tudíž ani neprší. Časový posun: oproti ČR +4,5 hodin v době zimního času +3,5 hodin v době letního času.

Jak se zabalit: S sebou větrovku, rychleschnoucí a nemačkavé oblečení na převlečení, dlouhé i krátké kalhoty (krátké jen muži), neklouzavou turistickou obuv, sandály, sluneční brýle, ochranu hlavy proti slunci, krém na opalování, láhev na pití, rezervní dioptrické brýle, plavky, šití, základní léky, baterku, nůž, repelent, visací zámek, fotoaparát, malou knihu na čtení či karty ke zpříjemnění večerů...Vše do určené váhy zavazadla. Dobře zvažujte co s sebou a řiďte se zásadou, že méně bývá někdy více. Kromě kufru na kolečkách či krosny na záda si vezměte menší batoh (můžete ho mít u sebe v letadle a na kratší túry). Žádné speciální vybavení není nutné. Majitelé kamer apod. - nezapomeňte na případnou redukci na zásuvky. Ověřte si typ zásuvky v cílových zemích, www.zasuvky.hw.cz . Nejlepší ochranou peněz je bederní pás či nátělní sáček na peníze - zavěšený na krku, nebo upevněný kolem pasu tak, aby nebyl vidět a menší, pohotovostní množství peněz mít v kapse u košile, peněžence apod. Vzhledem ke zpřísnění odbavení na letišti (žádné tekutiny, gely atd.) - raději pokud už něco takového musíte vézt, zabalte toto do velkého zavazadla, které nejde s Vámi do prostoru pro cestující.

Valutové vybavení: Vstupné do navštívených míst není v ceně zájezdu a účastníci si ho hradí sami z vlastních prostředků. Kromě zmiňovaných cca 180 - 230 USD na jídlo a pití počítejte pro tyto účely včetně některých dalších atrakcí s částkou celkem asi 100 - 150 USD (dolar je pro tuto oblast nejvhodnější valutou). Výše vstupného na hlavní zajímavosti je za rozumné ceny, maximálně do 10 USD. Kromě všeho uvedeného počítejte s určitou částkou na suvenýry apod. a mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží.

Personál: Průvodce zájezdu se dozvíte z informačního dopisu.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: V Indii jsou zásuvky Typu C (dvojice kulatých kolíků).Zástrčku typu C lze rovněž použít ve spojení se zásuvkami E, F a některými typy L. Tento typ zástrčky se nachází ve většině "univerzálních" sad zástrčkových adaptorů. Informace pro danou zemi najdete na www.zasuvky.hw.cz - OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílové zemi.

Telefon: Hovory do Evropy jsou možné z telefonní budky či z hotelu. Na některých místech je možné volat i přes internet z internetových kaváren. Čeští poskytovatelé mobilních služeb mají roamingové smlouvy s místními operátory.

Pošta: Pohlednice je možné koupit v turistických střediscích, známky jsou v prodeji pouze na poštách. Doručení do ČR trvá cca 10 dnů.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2018, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.