Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 281 Z KATALOGU NA ROK 2019

VÝCHOD USA A TORONTO - OD NIAGARY K ATLANTIKU

Návštěva států New York, Pensylvánie, Maryland a Washington D.C. Oblast Velkých jezer - největší kanadské město Toronto, Ontarijské a Erijské jezero, monumentální Niagarské vodopády. Území svérázných Amišů. Metropole USA Washington. Místa, kde se psaly dějiny USA - Valley Forge, Gettysburg a Filadelfie. Hříšné Atlantic City a New York jako třešnička (či spíše pořádně Velké jablko) na závěr. Dva týdny naplněné poznáváním při (na americké poměry) přívětivých přejezdových vzdálenostech komfortně minivanem v malé skupince.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Toronto. Let do největšího města Kanady - Toronta: do nedávna nejvyšší věž světa CN Tower (553 m) s adrenalinovou vyhlídkou z prosklené podlahy. Hockey Hall of Fame - „Mekka hokeje“ se Stanleyovým pohárem, Distillery District.

3.-4.den: Niagarské vodopády. Podél břehů jezera Ontario k nejslavnějším vodopádům světa Niagaře (55 m): jedinečné pohledy z vyhlídkové věže Skylon (236 m), z vyhlídkové lodi Maid of the Mist těsně pod vodopády i cesta tunelem za vodní stěnu. Kino IMAX o Niagarách, muzeum sudů a plavidel odvážlivců, kteří sjeli vodopády. Noční Niagary. Fakultativně let helikoptérou nad vodopády, tryskovým člunem do peřejí nebo lanovkou nad peřejemi Niagara Whirlpool. Přejezd přes Buffalo podél Erijského jezera do kraje Amišů.

5.den: Amish Country - Washington. Výlet v čase o pár set let zpátky - náboženské komunity Amišů žijí prostě, v domech bez elektřiny, aut a spotřební elektroniky podle pevného řádu a pravidel. Tradičně odění farmáři na koňských povozech prodávající na trzích svůj domácí sýr a jiné produkty. Přejezd na jihovýchod přes Pittsburgh do Washingtonu.

6.-7.den: Washington D.C. Hlavní město USA: památníky Washingtona, Lincolna, Jeffersona. Capitol, Bílý dům. Smithsonian - největší muzejní systém na světě. Možnost návštěvy muzea NASA, Národní galerie, Muzea amerických dějin, Muzea amerických indiánů aj. Výlet do národního parku u Velkých vodopádů na řece Potomac.

8.-9.den: Gettysburg - Filadelfie - Atlantic City. Gettysburg: muzeum a památník rozhodující bitvy války Severu proti Jihu. Národní historický park ve Valley Forge, kde Washingtonova armáda zachránila americkou revoluci. Filadelfie: Síň nezávislosti, kde se vyhlašovala nezávislost a později sepisovala ústava USA (UNESCO). Obojživelnou „kachnou“ přes downtown a plavba po řece Delaware, impozantní panorama Filadelfie. „Las Vegas Východního pobřeží“ - Atlantic City: město hazardu a nočního života na pobřeží Atlantiku.

10.-13.den: New York - Praha. Prohlídka „Velkého jablka“: Empire State Building s výhledem na Manhattan z výšky, Ground Zero a nový One World Trade Center (Freedom Tower, 104 poschodí, 541 m), Wall Street, Broadway, lodí k Soše Svobody (UNESCO), neony Times Square, Madison Square, Central Park. Metropolitní muzeum umění, Muzeum moderního umění, Guggenheimovo muzeum a jiné. Odlet domů.

Pozn. Místo první návštěvy Niagary u spojeného zájezdu je možnost pobytu v Torontu s volným programem.

Délka tras: letadlem 14 000 km, minivanem 2400 km, pěšky 3x 3-5 km (volitelně)
Počasí: vzduch 17-25 °C, proměnlivé, voda 18-22 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (281): 27.9. - 9.10. 2019
cena v Kč: 66 890,-

V ceně je: Doprava. Vstup do N.P. West Potomac. Projížďka Filadelfií a plavba autolodí (Duck) po řece Delaware. Ubytování a snídaně. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan řízený průvodcem. Ubytování: 11x motely a hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 281: 13 900 Kč (11x), 282: 27 700 Kč (23x). Strava: 11x snídaně.


Všeobecné informace:

Pasy a víza:
KANADA:
Kanada při cestách do země vyžaduje platný cestovní pas vybavený datovou stránkou se strojově čitelnou zónou a zpáteční letenku. Doba platnosti českého pasu musí být nejméně šest měsíců ode dne vstupu do Kanady. V zájmu zvýšení bezpečnosti zavedla Kanada systém elektronického povolování cest „eTA Electronic Travel Authorization – eTA“ obdobný systému ESTA používanému v USA. Úkolem systému je prověření těch cestujících v letecké dopravě, kteří přijíždějí do Kanady (včetně tranzitu) v rámci bezvízového styku. Žádost o povolení cesty je podávána prostřednictvím webových stránek Citizen and Immigration Canada: www.canada.ca/eTA
Povolení eTA je pro bezvízové cestující v letecké dopravě od 10. 11. 2016 povinné, nesplnění této povinnosti bude mít za následek nevpuštění cestujícího na palubu letadla směřujícího do Kanady. Povolení eTA (7 CAD - bližší info obdržíte v CK).
Registraci eTA si každý klient vyřizuje sám - CK Vám poskytne detailný návod a postup k jejímu vyplnění.
Držitelé dvojího občanství, tj. kanadského a českého, musejí od 10. 11. 2016 k cestě do Kanady použít kanadský cestovní pas - více na: www.cic.gc.ca/english/visit/dual-canadian-citizens.asp
Doporučujeme udělat si před cestou kopii Vašeho pasu (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce) a vzít si 1 fotografii pasového formátu. !!! Také si vezměte vytištěné potvrzení o vyřízení registrace eTA (které předložíte společně s cestovním pase u pasové kontroly).
USA:
K účasti na zájezdu je zapotřebí cestovní pas platný nejméně dalších 6 měsíců po skončení zájezdu s platným americkým vízem anebo platný biometrický pas a povolení ke vstupu do USA (tzv. registraci) udělené elektronickým systémem ESTA. Elektr. systém ESTA zpoplatněn (14 USD - bližší info obdržíte v CK). Registraci v systému ESTA je nutno provést výlučně na webové stránce Ministerstva vnitřní bezpečnosti USA www.esta.cbp.dhs.gov
„Od 21.1.2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku tzv. Visa Waiver Program. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít Visa Waiver Program resp. ESTA, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum (např. obchodní B1 nebo turistické B2). Stejné omezení se týká i občanů ČR, kteří jsou zároveň občanem Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu. Výše uvedené omezení se netýká zaměstnanců státní správy ČR a příslušníků Armády, pracovníků humanitárních organizací a osob, které do uvedených zemí cestovaly za prokazatelně obchodním účelem.“
Před začátkem zájezdu od Vás budeme potřebovat potvrzení, že jste již zmiňované země nenavštívili, pokud ano, museli byste si vyřizovat americká víza. Případně můžete vše potvrdit již při přihlášení na zájezd.
Registraci ESTA si každý klient vyřizuje sám - CK Vám poskytne detailný návod a postup k jejímu vyplnění.
Doporučujeme udělat si před cestou kopii Vašeho pasu (mít ji uloženou v zavazadle nebo přístupnou z internetu v e-mailové schránce) a vzít si 1 fotografii pasového formátu. !!! Také si vezměte vytištěné potvrzení o vyřízení ESTA (které předložíte společně s cestovním pase u pasové kontroly).

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Ubytování: Spát budete v motelech a hotelech ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj je možný za příplatek - 13 900 Kč.

Strava: V ceně zájezdu jsou snídaně, další strava není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám. Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu.
Vzhledem k přísným kanadským a americkým celním předpisům na dovoz potravin není možné přivézt si (až na výjimky) jídlo s sebou. Na útratu za jídlo, budete-li skromnější, počítejte s částkou na území Kanady cca 18-20 kanadských dolarů na den, tzn. cca 60-80 CAD na dobu pobytu. Na území USA počítejte s částkou na útratu za jídlo cca 20-22 USD na den, tj. cca 180-200 USD na zbylou dobu zájezdu. Průvodce zájezdu vám poskytne informace o možnostech stravování (restaurace či levnější jídelny, supermarkety...) a o pokrmech vhodných pro nákup a tepelné zpracování. Nechcete-li se stravovat veřejně, je vhodné vzít si s sebou vařič (lihový, benzinový) nebo alespoň ponornou spirálu. Kanada je velmi rozmanitá ve všem a platí to i o její kuchyni. Promítají se sem vlivy zejména z Evropy - hlavně z Británie ze Skotska a Irska, ale také z Francie. V poslední době má na kanadskou kuchyni i kulturu obecně vliv také kultura USA. Typ jídla závisí hodně na regionu. Mezi tradiční pokrmy jednotlivých provincií patří hlavně to, co se v té provincii sbírá nebo loví. Ze specialit se konzumují také sobi nebo zubři. Javorový sirup - kanadská specialita (maple syrup). Sladký sirup, který se získává z mízy javorů. V Kanadě ho užívají hlavně jako polevu na palačinky, vafle, toasty nebo zmrzlinu. Vyrábí se z něj i další sladkosti a dokonce se přidává i do některých druhů piv.
Je třeba hned na začátku upozornit na skutečnost, že do USA není povolen dovoz výrobků z masa, mléka, mouky, ovoce a zeleniny, a to z toho důvodu, že USA velmi přísně chrání svou zemi před nebezpečím mikrobiologické nákazy.

Doprava: Po trase zájezdu se budeme pohybovat pronajatým minivanem. Průvodce zájezdu bude zároveň i řidičem, zbylá místa budou obsazena vámi, našimi zákazníky.

Klimatické poměry: Zájezd se koná v září. V září nastává období nazývané Indian Summer, pro které jsou typické chladnější slunečné dny, jež jsou pro cestovatele jako stvořené. Počasí v této části Kanady bývá podobné tomu u nás, s denními maximy kolem 20°C (někdy i několik stupňů nad) a nočními minimy kolem 10°C. Ačkoli na zájezdu možná využijete i krátké kalhoty, zároveň se připravte na chladnější dny a na občasné deště.

Jak se zabalit: S sebou pláštěnku, nepromokavou a neklouzavou lehčí turistickou obuv, větrovku, rychle schnoucí a nemačkavé oblečení na převlečení, vařič, ešus, repelent...Vše do 20 kg váhy. Kromě většího zavazadla (kufr nebo taška) si vezměte batoh (můžete ho mít při sobě v letadle a na kratší túry). Vše budete mít upřesněno v informačním dopise.

Valutové vybavení: Připomínáme vstupy, které jsou v ceně zájezdu - do N.P. West Potomac. V ceně zájezdu je také projížďka Filadelfií a plavba autolodí (Duck) po řece Delaware. Vstupné do ostatních navštívených míst není v ceně zájezdu a účastníci si ho hradí sami z vlastních prostředků. Kromě zmiňovaných částek na jídlo počítejte pro tyto účely s částkou celkem cca 100-150 USD, podle toho, které atrakce budete chtít navštívit. Kromě toho počítejte s určitou částkou na suvenýry apod. a finanční rezervou pro případ zdravotních potíží.

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: 120V, 60Hz zásuvky amerického typu. Výčet používaných zásuvek najdete na www.zasuvky.hw.cz.

Telefon: Na většině míst má Kanada dobré pokrytí a fungují i mobilní telefony s českou SIM kartou. Bližší informace o tarifech žádejte u svého operátora. Volat v USA můžete z tel. automatu, kdy hovor do ČR stojí kolem 1,5$/min. Při častých hovorech doporučujeme používat telefonní kartu (10-150$).

Internet: Kanada i USA nemá s internetem žádný problém. Internetové kavárny jsou k dispozici ve všech velkých městech Kanady od 2 do 5 CND za hodinu.

Pošta: Poštovní známky lze zakoupit v hotelích, železničních stanicích nebo v prodejních automatech z vnější strany pošt a nákupních center. Známka v rámci USA stojí 0,34$, do Evropy 0,70$.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2019, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.