Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 834, 835, 836 Z KATALOGU NA ROK 2019

NAPŘÍČ INDOČÍNOU - VIETNAM, LAOS, THAJSKO A SEVERNÍ VIETNAM

Úchvatné scenérie krasových ostrůvků Dračí zátoky, horské hřebeny pokryté neprostupnou džunglí na severu země. Malebná historická města s řadou památek UNESCO i uspěchané hlavní město Hanoj. Neuvěřitelné kulinářské speciality i obchody natřískané zbožím, kde nic není nemožné aneb komunistický kapitalismus v té nejryzejší formě. Díky okolnostem nám možná nejbližší ze všech exotických zemí - kde jinde v tropech máte šanci posedět v českých hospůdkách a občas se domluvit i česky? Fantastické barvy tropické přírody, rýžová políčka, čajové terasy, bambusové háje, horské hřebeny pokryté neprostupnou džunglí, krasové jeskyně, buddhistické kláštery a chrámy, pestré trhy plné zboží a neuvěřitelné kulinářské speciality. Scénické krasové ostrůvky v Dračí zátoce i svět sám pro sebe v horách na hranicích Vietnamu a Číny. Hlavní města - pulsující Hanoj a důstojný Vientiane. Luang Prabang se skvostnými památkami i okolní přírodou. Plavba po veletoku Mekong. Nakouknutí do Barmy, osady horských kmenů, kde se zastavil čas. Legendární most přes řeku Kwai. A vzrušující metropole nádhery i hříchu Bangkok na závěr…

PROGRAM ZÁJEZDU 834, 835, 836 (SPOJENÍ ZÁJEZDŮ 841 A 831, 842 A 832 A 843 A 833):

1.-2.den: Praha - Danang. Odlet do středního Vietnamu.

3.den: Hoi An, My Son. Historický Hoi An (UNESCO) s čínskou atmosférou: francouzská kolonáda, čínské pagody, chrámy a svatostánky, japonský krytý most, místní trhy. My Son (UNESCO) - bývalé královské sídlo říše Čampa: hinduistické chrámy zarostlé v džungli.

4.-5.den: Danang. Dva dny odpočinku u tropického Jihočínského moře na bělostných plážích pod Mramorovými horami s možností výjezdu nejdelší kabinovou lanovkou na světě (5,772 km) do hor Ba Na 1400 m nad Danang: Pagoda Linh Ung s nejvyšší sochou Buddhy ve Vietnamu (67 m), vodopád Toc Tien, nejnovější atrakce - jedinečný Zlatý most podepřený obříma kamennýma rukama s nádhernými výhledy.

6.-7.den: Danang - Hue - Hanoj. Přes slavný průsmyk Hai Van do Hue (UNESCO): císařský palác se zapovězeným Purpurovým městem, citadela. Možnost plavby po Voňavé řece k pagodám a hrobkám císařů. Přejezd do bývalého Severního Vietnamu.

8.-11.den: Sa Pa a okolí. Z Hanoje na severozápad k čínským hranicím. Sa Pa - vysokohorské městečko na vietnamsko-čínském pomezí, výhledy na nejvyšší vietnamskou horu Fan Si (3143 m). Oblast nespoutané přírody, nádherné rýžové terasy. Domov horských kmenů (Hmong, Red Dzao), žijících ještě téměř v době kamenné. Návštěvy domorodých vesniček, pěší výlety. Přejezd na pobřeží k Hai Phongu.

12.-13.den: Halong Bay. „Zátoka padajícího draka“ (UNESCO). Výlet lodí v labyrintu tří tisíc vápencových ostrůvků a homolí bizarních tvarů, tyčících se z hladiny slavné Dračí zátoky. Nádherné pláže, koupání v průzračné vodě, tajuplné jeskyně, západ slunce na palubě lodi.

14.-16.den: Halong Bay - Hanoj - Vientiane. Návrat do hlavního města Hanoje: prezidentský palác, Ho Či Minovo mauzoleum, magické jezero Hoan Kiem, pagody, české hospůdky, tržnice aj. Přelet do hlavního města Laosu - Vientiane.

17.-19.den: Vientiane - Luang Prabang. Prohlídka Vientiane: Zlatá pagoda, jeskynní chrámy, Národní muzeum, Vítězný oblouk, královský palác, západ slunce nad Mekongem. Na sever přes Vang Vieng v oblasti homolovitých krasových útvarů do královského města Luang Prabang (UNESCO): buddhistické chrámy, waty, pagody, ranní pochůzka mnichů. Výlety do okolí - vápencová jeskyně Pak Ou se stovkami sošek Buddhy. Mohutné vodopády Kuang Si Falls ukryté v džungli.

20.-22.den: Luang Prabang - Chiang Mai. Plavba po majestátním Mekongu. Chiang Khong - překročení thajské hranice. Oblast „Zlatého trojúhelníku“ proslavená pěstováním opia - místo styku Barmy, Laosu a Thajska. Mae Salong - orlí hnízdo obývané čínskou komunitou. Mae Sai: Štíří chrám, muzeum opia, možnost výletu do Barmy - návštěva příhraničního města Tachileik s trhy a řemesly.

23.-26.den: Chiang Mai a oblast horských kmenů. „Růže severu“ - Chiang Mai, jedno z nejpříjemnějších thajských měst: Wat Phra Sing, Wat Chedi Luang, proslulý klášter na hoře Doi Suthep. Muzeum horských kmenů, tradiční řemesla, noční bazar, thajský box. Pěší výlet v N.P. Doi Ithanon s nejvyšší horou Thajska (2565 m): mlžné horské pralesy, vodopády. Dvoudenní trek do oblasti domorodých horských kmenů, s pobytem a stravováním v jejich vesnicích, jízda na slonech a bambusových vorech. Noční přejezd do Bangkoku.

27.den: Damnoen Saduak, Kanchanaburi. Plovoucí trh Damnoen Saduak. Most přes řeku Kwai proslavený knihou P. Boulla a oscarovým filmem, válečné muzeum a hřbitov.

28.-30.den: Bangkok - Praha. Hlavní město Bangkok: královský palác a Wat Phra Keo se Smaragdovým Buddhou, Plavba po řece Chao Praya k Chrámu červánků Wat Arun, Wat Pho s pozlaceným ležícím Buddhou, posvátná Zlatá hora Wat Saket. Vyhlášená ulička go-go barů Soi Cowboy, popř. světoznámá erotická gymnastika ve večerním Pat Pongu. Návrat domů.

Délka tras: letadlem 21 000 km, po zemi 1800 km, busy a vlaky 2100 km, loděmi 400 km, pěšky 8x 3-15 km (volitelně)
Počasí: vzduch 20-32 °C, voda 25-28 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (834): 12.4. - 11.5. 2019
cena v Kč: 90 990,-

Termín (835): 2.11. - 1.12. 2019
cena v Kč: 90 990,-

Termín (836): 10.4. - 9.5. 2020
cena v Kč: 91 990,-

V ceně je: Doprava. Výlety do Halong Bay s plavbou po zátoce a noclehem na lodi a do Sa Pa k horským kmenům. 2-denní trek s místním průvodcem včetně jízdy na slonech a na bambusovém voru. Víza a jejich vyřízení. Ubytování a strava. Český průvodce, služby místních CK a průvodců dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a přelet Hanoj-Vientiane včetně tax a poplatků, nájemní (minivany, taxi) a veřejná (pohodlné dálkové busy, vlaky, lodě). Ubytování: 23x hotely a penziony - 2-lůžkové klimatizované pokoje s příslušenstvím, 1x jednodušší ubytování na treku, 1x loď v Halong Bay, 3-4x noční přejezd - 2x noční autobus s lůžkovou úpravou, 1x lehátkový vlak, 1x bus/vlak. 1-lůžkový pokoj za příplatek 834,835,836: 11 900 Kč (23x), na treku nelze. Strava: 20x snídaně. 4x plná penze během výletů do Halong Bay a Sa Pa, Plná penze během 2-denního treku.


Všeobecné informace:

Pasy a víza: Pro cestu na tento zájezd, tj. do Vietnamu, Laosu a Thajska je zapotřebí Váš cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po skončení zájezdu. Ve Vašem pase musí být dostatek volných stránek (doporučujeme alespoň 4 stránky). Pořiďte si fotokopii jeho hlavní dvoustrany (pro případ ztráty cestovního pasu) nebo si její scan uložte do e-mailu. Stejně tak doporučujeme udělat kopie od dalších důležitých dokumentů. Zjednoduší to vaši situaci při případné ztrátě cestovního dokladu. S sebou si vezměte pět fotografií pasového formátu.
Vietnam: Ke vstupu do Vietnamu je nutné vízum, které máte v ceně zájezdu. K vízu do Vietnamu od Vás budeme potřebovat následující: cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po skončení zájezdu, vyplnit dotazník, Vaši barevnou digitální fotografii s čelním pohledem na světlém pozadí bez brýlí (velikost 4 x 6 cm) - ve formátu JPEG nebo JPG, barevnou kopii Vašeho pasu s Vašimi datovými údaji a fotografií - ve formátu JPEG nebo JPG. Včas Vám zašleme všechny podrobnosti.
Laos: vyřízení víza do Laosu probíhá po příletu na letiště - je v ceně zájezdu a vyřizovat jej budete společně s průvodcem zájezdu. Úředně existuje požadavek dvou fotek pro jejich vyřízení. Ne vždy a všude bývá uplatňován, v každém případě si ale s sebou vezměte minimálně 2 fotografie pasového formátu (aktuální, ne starší 1 roku). Jako rezervu doporučujeme alespoň 5 pasových fotografií (jak pro případ vyřízení víz, tak pro případ ztráty cestovního pasu).
Thajsko: Od roku 2011 nepotřebují občané ČR pro vstup a pobyt na území Thajského království za účelem turistiky víza. Povolení k pobytu je zdarma a vydává se na letištích na dobu 30 dnů a pozemních hranicích na 15 dní. K povolení vstupu na thajské území se vyžaduje očkovací průkaz pouze od osob přijíždějících z oblastí charakterizovaných výskytem infekčních nemocí, jako např. žlutá zimnice.
Barma: Poplatek za krátkodobý vstup do Barmy bude vyřízen na místě, počítejte s platbou přibližně 30 USD.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Indočína není ze zdravotního hlediska nikterak mimořádně nebezpečnou zemí (alespoň ve srovnání např. s tropickou Afrikou či Indií). Přesto doporučujeme očkování proti žloutence (hepatitida A, příp. i B), popř. i proti břišnímu tyfu či japonské encefalitidě. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (přeočkování vždy po 10-15 letech). Otázky ohledně očkování a antimalarik konzultujte s odborníky na hygienických stanicích nebo v centrech cestovní medicíny.

Ubytování: Spát budete v turistických hotelech a penzionech, ve dvoulůžkových klimatizovaných pokojích s příslušenstvím. 1x také přespíte v lehátkovém vlaku, 2x v nočním autobuse s lůžkovou úpravou, během treku využijete jednodušší zařízení (1x).

Strava: Během výletů do Halong Bay, Sa Pa a treku k horským kmenům je zajištěna plná penze a snídaně na ubytování, ostatní strava není v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám. Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu.
Vzhledem k tomu, že ceny jídla a nápojů jsou v těchto zemích na nižší úrovni (tržnice, lidové jídelny) či maximálně srovnatelné s cenami u nás (turistické restaurace), je naprosto zbytečné vozit si potraviny s sebou. Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou 15-20 US dolarů na den, tzn. cca 400 - 550 USD na dobu pobytu (počítáno bez dnů, kde je v ceně plná penze).

Doprava: Po trase zájezdu se budete pohybovat pronajatými minivany nebo taxi, využijete i veřejnou dopravu jako jsou pohodlné dálkové autobusy, vlaky a lodě. Během 2-denního treku vyzkoušíte i jízdu na slonech a na bambusovém voru.

Klimatické poměry: Celá oblast Zadní Indie (Indočíny) leží v oblasti rovníkových monzunů, průměrné roční srážky dosahují 1500-2000 mm (v horách až 3000 mm). Podnebí ve Vietnamu není jednotné, liší se od regionu k regionu (a podle zeměpisné šířky a nadmořské výšky může v extrémních případech rozdíl činit až 40°C). Severní část Vietnamu je v zimních měsících (listopad - leden) chladnější než po zbytek roku, zvláště na horách s teplotami od 15 do 32°C. V Hanoji se listopadové teploty pohybují nad 20°C, prší minimálně. V Laosu a Thajsku bývá v této době kolem 25-30°C.

Jak se zabalit: Kromě velkého zavazadla (kufr na kolečkách, popř. batoh na záda nebo krosna) Vám doporučujeme i malý batůžek pro denní výlety a do letadla. S sebou si vezměte lehké sportovní boty („botasky“) a sandály, pláštěnku a do měst deštník. Z oblečení vám stačí několik triček s krátkým rukávem, plavky, šortky a jeden svetr nebo mikina na cestu. Na noční přejezd doporučujeme do autobusu se teple obléci. Je zbytečné vybavovat se přehnaným množstvím šatstva. Kdekoli vám vaše věci přeperou za nepatrný obnos a vše potřebné si zde můžete koupit za zlomek evropské ceny. Není od věci vzít si s sebou drobné dárky a suvenýry. Bonbóny, žvýkačky, obzvlášť propisky ale i jakékoli další drobné dárky včetně obrázků České republiky (pro šíření povědomí o naší zemi), vše bude přivítáno s povděkem.

Valutové vybavení: Vstupné do navštívených míst není v ceně zájezdu a účastníci si ho hradí sami z vlastních prostředků. Kromě zmiňovaných cca 400 - 550 USD na jídlo a pití počítejte pro tyto účely s částkou celkem asi 300 - 350 USD.
Kromě toho budete potřebovat dalších pár desítek dolarů jako spropitné pro místní řidiče, průvodce nebo lidi, kteří vám projeví laskavost a dobrou vůli (jejich výše a zda vůbec něco dáte, ale samozřejmě záleží na vás), uvažujte o určité částce na suvenýry apod. a mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží.
Doporučujeme se vybavit USD. Americké dolary totiž bývají v této oblasti přijímány často jako alternativní měna. Problémy při výměně však nebudete mít ani s eury, rozdíl je ale v tom, že dolary mnohdy ani nebudete muset měnit. To platí především pro Laos. V Thajsku a Vietnamu s dolary uspějete na tržnicích a obchodech se suvenýry, zatímco jinde po vás bude požadována místní měna. V Thajsku nabízejí nejlepší kurz za stodolarové bankovky, nejnižší za dolarové. Doporučujeme si s sebou vzít nepoškozené bankovky nových sérií.

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: V oblasti se vyskytuje několik typů zásuvek (jak ten náš, tak „americký“ typ A - dvojice plochým kolíků), proto nezapomeňte na příslušnou redukci (majitelé mobilů, foťáků, videokamer, ponorných vařičů, holicích strojků apod.) Informace pro danou zemi najdete na www.zasuvky.hw.cz - OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílové zemi.

Telefon, internet: Mobilní telefony s naší SIM kartou fungují většinou všude bez problémů, s výjimkou Laosu. Dostupnost volání si raději ověřte u svého operátora. Hovory do Evropy jsou možné z telefonní budky či z hotelu. Na většině míst je možné volat přes internet z internetových kaváren. Síť internetových kaváren je velice hustá a ceny nízké.

Pošta: Pohlednice je možné koupit v turistických střediscích, známky jsou v prodeji pouze na poštách. Doručení do ČR trvá cca 14 dnů.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2019, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.