Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ZÁKLADNÍ INFORMACE O TRASE č. 821 Z KATALOGU NA ROK 2019

ZADNÍ INDIE - THAJSKO, LAOS, MALAJSIE, SINGAPUR

Čtyři země jihovýchodní Asie, průřez Indočíny v celé její kráse. Thajsko, bývalý Siam, plné nesčetných buddhistických chrámů, přímořských letovisek a hříšného nočního života. Probouzející se Laos, nejchudší a nejopomíjenější země regionu, s úžasně přátelským obyvatelstvem a obrovským potenciálem. Malajsie - muslimská federace tvořená pestrou směsí rozličných ras, národů i náboženství, žijících však pospolu v toleranci a pořádku. Singapur - bohatý asijský tygr, jenž dokáže absorbovat z každé kultury, která ho vytváří, to přínosné k prospěchu všech… Každá z nich je jiná, přesto je spojuje bohatá historie, úchvatná příroda s plážemi snů, pestré trhy i vynikající kuchyně. Je jen na Vás vše vyzkoušet a poznat.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Bangkok. Let do thajské metropole. Bangkok: královský palác se sochou Smaragdového Buddhy, chrám Wat Pho s pozlaceným ležícím Buddhou, chrám Wat Arun, čínská čtvrť, plavba po řece Chao Phraya, večerní Pat Pong s erotickými show. Odjezd do Chiang Mai.

4.-7.den: Chiang Mai a oblast horských kmenů. „Růže severu” - město Chiang Mai, jedno z nejpříjemnějších thajských měst: buddhistické chrámy, noční bazar. Vyjížďka do hor ke klášteru Doi Suthep s nádhernými výhledy do okolí. Třídenní trek tropickým horským pralesem s návštěvou vesnic kmene Karen, dobrodružná jízda na slonech a unikátní rafting na bambusových vorech.

8.-10.den: Chiang Mai - Chiang Saen. Plavba lodí z Tha Ton do Chiang Rai po řece Mae Kok. „Orlí hnízdo“ Mae Salong - město obývané čínskou komunitou. Pohraniční Mae Sai: možnost výletu do Barmy. Sop Ruak - střed Zlatého trojúhelníku na rozhraní Barmy, Laosu a Thajska: muzeum opia. Staré sídelní město Chiang Saen: chrám Čedi Luang.

11.-13.den: Chiang Saen - Luang Prabang. „Království miliónu slonů“ - Laos. Plavba po majestátním Mekongu do starobylého města Luang Prabang (UNESCO): buddhistické chrámy, koloniální francouzská architektura, královský palác. Výlet k vodopádům Tad Sae Kuang Si a koupání v kaskádách.

14.-15.den: Luang Prabang - Vang Vieng - Vientiane. Jízda hornatou krajinou s malebnými vesničkami a oblastí homolovitých krasových útvarů v okolí městečka Vang Vieng. Hlavní město Laosu - Vientiane: královský palác, starobylý chrám Wat Si Saket s tisíci soškami Buddhy, Velká stúpa, Vítězný monument, Národní muzeum.

16.-19.den: Udon Thani - Krabi. Návrat zpět do Thajska. Přelet z Udon Thani na ostrov Phuket, do nejkrásnější části thajského pobřeží s nezaměnitelnými krasovými homolemi malých ostrůvků. Plavba lodí přes ostrovy Phi Phi do města Krabi: písečné pláže a korálové útesy - relaxace, koupání a šnorchlování. Možnost plavby lodí podél mořských útesů a vápencových masivů Phra Nang či potápění.

20.-21.den: Georgetown. Přejezd do Malajsie na ostrov Penang - do „perly Orientu“ a „Asie v miniatuře“. Britský Georgetown: prohlídka města, které neztrácí svůj koloniální šarm a čínského ducha. Čínské a hinduistické chrámy, pevnost Cornwallis, čínský klanový dům Khoo Kongsi, buddhistický klášter Kek Lok Si. Lanovkou na Penang Hill (821 m) s překrásným rozhledem. Následný sestup deštným lesem.

22.-23.den: Kuala Lumpur. Dynamická metropole moderní Malajsie, Kuala Lumpur: vyhlídková věž Menara (s anténou 421 m), dvojčata Petronas Towers (452 m) - mezi lety 1998- 2004 nejvyšší stavba světa, mešita Masjid Negara, noční trh v čínské čtvrti. Výlet k hinduistickým jeskyním Batu.

24.-26.den: N.P. Taman Negara, Melaka. Jeden z nejstarších pralesů světa v N.P. Taman Negara: plavba lodí, výprava do noční džungle, procházka po lávkách zavěšených vysoko v korunách stromů. Perla Malajsie - přístav Melaka (UNESCO): Červené „holandské“ náměstí, vyhlídka a chrám sv. Pavla, čínská čtvrť, ruiny portugalských pevností.

27.-29.den: Singapur - Praha. Malý, ale mocný městský stát, kde se prolíná Východ a Západ s britskou koloniální, čínskou, indickou a arabskou čtvrtí. Singapore Flyer - obří vyhlídkové kolo (165 m), vyhlídková plošina Sands Skypark, věhlasná ZOO s možností nočního safari, nákupy. Návrat domů.

Délka tras: letadlem 20 000 km, busy a auty 2100 km, vlakem 700 km, lodí 250 km, pěšky 4x 5-10 km (volitelně)
Počasí: vzduch 25-32 °C, voda 26-28 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (821): 9.11. - 7.12. 2019
cena v Kč: 62 990,-

V ceně je: Doprava. 3-denní trek v severním Thajsku včetně jízdy na slonech a raftingu na vorech. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Bangkoku, ze Singapuru a přelet Udon Thani - Phuket včetně tax a poplatků, po trase mikrobusy, autobusy, vlak, taxi, tuk tuk, slon, 4x plavba lodí. Ubytování: 23x turistický hotel - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x noční lehátkový vlak, 2x domorodý dům během treku. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6900 Kč (23x). Strava: 2x plná penze (na treku). V ceně není vízum do Laosu (30 USD) a do Barmy (30 USD).


Všeobecné informace:

Pasy a víza: Budete potřebovat platný cestovní pas (platnost minimálně 6 měsíců po návratu zpět do České republiky) a fotokopii jeho hlavní dvoustrany (pro případ ztráty cestovního pasu) nebo si její scan uložte do e-mailu.
Do Thajska, Malajsie, a Singapuru nejsou potřeba žádná víza. Do Laosu si vyřizujete víza na hranicích za poplatek 30 USD. Jsou potřeba 2 fotografie pasového formátu a pro jistotu si přibalte i fotokopii vašeho pasu. Zájemci o fakultativní výlet do Barmy si vyřizují barmské vízum / permit na hranicích za cenu cca 30 USD.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů - cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění - trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) - nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Thajsko, Laos, Malajsie ani Singapur nejsou ze zdravotního hlediska nikterak mimořádně nebezpečné země (alespoň ve srovnání např. s tropickou Afrikou či Indií). Přesto doporučujeme očkování proti žloutence (hepatitida A, popř. i B), popř. i proti břišnímu tyfu či japonské encefalitidě. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně), záškrtu a tetanu (přeočkování vždy po 10 letech). Otázky ohledně očkování a užívání antimalarik konzultujte s odborníky na hygienických stanicích nebo v centrech cestovní medicíny.

Ubytování: Během zájezdu je ubytování zajištěno v hotelech turistické kategorie ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím (celkem 23x), v domorodém domě během treku v oblasti Zlatého trojúhelníku (2x) a jedenkrát v nočním lehátkovém vlaku. 1-lůžkový pokoj je možný za příplatek 6900 Kč (23x).

Strava: Strava není zahrnuta v ceně zájezdu, kromě plné penze (2x) na třídenním treku v severním Thajsku. Průvodce vám ochotně poradí s výběrem jídla a doporučí místní speciality. Stravovat se můžete v místních restauracích, kioscích rychlého občerstvení, u stánků, na tržištích. V Malajsii a Singapuru svým velkým výběrem přijdou vhod i jídelní patra místních obchodních domů.
V průběhu zájezdu se budete pohybovat regionem, pro který jsou typické různé úpravy rýže a nudlí se zeleninou a masem, častokrát podávané s pálivými omáčkami a čerstvými bylinami. Samozřejmostí je velký výběr tropického ovoce. Dále ve velkých městech narazíte na početné indické a čínské komunity, které připravují speciality ze svých rodných zemí.
Upozorňujeme klienty, že do Thajska je přísný zákaz dovážet jakékoliv masné výrobky. S sebou si přibalte pouze müsli tyčinky nebo sušenky.
Voda: Raději nepijte vodu z neznámých zdrojů – voda z vodovodů není pitná. Doporučujeme kupovat pouze nápoje v uzavřených plastikových lahvích s neporušeným uzávěrem.
Jídlo: Na ulici si jídlo vybírejte pečlivě. Jezte dostatečně tepelně upravená a čerstvá jídla, vyhněte se salátům, nevařenému masu a rybám. Mléko nemusí být vždy pasterizováno, ale jogurty bývají hygienicky nezávadné. Ovoce a zeleninu si před požitím raději důkladně omyjte nebo oloupejte.
Orientační ceny potravin v USD:
jídlo u stánku: 2 - 3 USD
jídlo v restauraci: 3 - 6 USD
plechovka Coca-coly: 1 - 2 USD
láhev vody: 1 - 2 USD
pivo v obchodě: 1 - 3 USD
pivo v restuaraci: 3 - 5 USD

Doprava: V průběhu zájezdu se budeme přepravovat vlakem, lodí, minibusy a autobusy. Pro krátké přesuny použijeme taxi a ve městech i metro a MHD. Běhěm záhezdu je i jeden vnitrostátní přelet Udon Thani - Pukhet a jeden noční přesun lehátkovým vlakem z Bangkoku do Chiang Mai.

Klimatické poměry: Podnebí v oblasti Jihovýchodní Asie je tropické, stručně jej můžeme rozdělit na dvě roční období, a to období dešťů a období sucha. V Thajsku a Laosu trvá období dešťů od června do poloviny listopadu a období sucha od listopadu do května. Na jih od rovníku v Malajsii a Singapuru je tomu naopak. Nicméně toto členění se nedá brát jako dogma, v celém regionu existují i místní mikroklima (v horách, na ostrovech...), rozdíl v některých oblastech není příliš markantní a i v období sucha jsou častým jevem krátké denní přeháňky. Nejvyšší/nejnižší teploty v listopadu a prosinci: Bangkok 31°C/23°C, Chiang Mai 30°C/19°C, Luang Prabang 28°C/18°C, Phuket 31°C/23°C,Penanag 30°C/23°C, Kuala Lumpur 31°C/23°C, Singapur 30°C/23°C.

Jak se zabalit: Vhodné zavazadlo pro tuto cestu je batoh do 60 l (typu Gemma apod.) a menší batůžek. Velké zavazadlo bude většinu času na hotelích nebo v zavazadlovém prostoru při přesunech, zatímco s malým batůžkem budete podnikat výlety.
Zmíněný větší batoh a batůžek pro výlety, vhodnou obuv na turistiku (postačí kvalitní tenisky), letní sandály, žabky (vhodné do sprch), oblečení do teplého a vlhkého počasí – trička / košile (i s dlouhým rukávem – ochrání vás před bodavým hmyzem), případně funkční prádlo, kalhoty, 3/4 kalhoty / kraťasy, větrovku, šátek, plavky, ručník, pokrývku hlavy, sluneční brýle, krém na opalování, sprej proti bodavému hmyzu (komáři), hygienické potřeby a léky (pokud pravidelně užíváte), baterku / čelovku, univerzální kapesní nůž, zapalovač, fotoaparát, pláštěnku, mobilní telefon (pro případnou nouzovou komunikaci s průvodcem), redukci do zásuvky. Zájemci o šnorchlování si mohou přibalit i vlastní masku a šnorchl. Pro delší přesuny v klimatizovaných dopravních prostředcích, nebo jen pro pocit vlastního komfortu můžeme doporučit přibalit si lehký a malý spacák nebo deku.
Pro případ přeprání prádla nezapomeňte šňůrku, kolíčky a prací prášek. Jinak v turistických oblastech fungují prádelny nebo není problém si kdekoliv za 5 USD koupit tričko. Stejně tak i základní hygienické potřeby a léky jsou všude běžně k sehnání.

Valutové vybavení: Vstupné do navštívených míst není v ceně zájezdu a účastníci si ho hradí sami z vlastních prostředků. Kapesné budete tedy potřebovat na nákup potravin, na vstupné do památek a na nákup suvenýrů. Měna, kterou je vhodné mít s sebou, jsou americké dolary, eura lze bez problémů také směnit. Minimální částka postačující k pokrytí veškerých nákladů spojených s výše uvedeným programem je asi 500 USD. Pro neočekávané případy doporučujeme mít s sebou ještě finanční rezervu, nejlépe v podobě platebních karet (VISA, MASTERCARD). Výměnu dolarů za místní měny je nejlépe provést v bance, nikoliv u pouličních obchodníků. Na vstupy celkem asi 90 USD.
Thajsko - bath (THB), orientační kurz 1 USD = cca 31,9 THB
Malajsie - malajsijský ringit (MYR), orientační kurz 1 USD = cca 4 MYR
Singapur - singapurský dolar (SGD), orientační kurz 1 USD = cca 1,35 SGD
Laos – laošský kip (LAK), orientační kurz 1 USD = cca 8500 LAK

Personál: Průvodce bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: Napětí: 220 – 240V, frekvence: 50 Hz Elektrické zásuvky: Thajsko, Laos: stejné jako v ČR nebo dva ploché konektory (americký standard), Malajsie, Singapur: tři ploché konektory (anglický standard). Informace pro danou zemi najdete na www.zasuvky.hw.cz Redukci můžete zakoupit v elektrických potřebách nebo na letišti. Počet zásuvek bývá na pokojích omezen (max. 2) a pokud plánujete nabíjet více zařízení (foťák, kamera, telefon), doporučujeme přibalit si roztrojku.

Telefon: Telekomunikační infrastruktura je ve všech navštívených státech kromě Laosu velmi rozvinutá. Mobilní signál je dobře dostupný ve velkých městech, podél pobřeží a hlavních komunikačních tahů. Frekvence 900 / 1800 MHz je stejná jako v ČR. Ověřte si u svého operátora, že máte aktivován roaming. Ceny hovorů, SMS a partnerských sítí vám sdělí váš operátor.

Internet: Na internet se lze běžně dostat téměř všude ve velkých městech a turistických destinacích. Poplatky se pohybují kolem 20 Kč za hodinu. Spojení samozřejmě není nejrychlejší, ale na běžnou komunikaci pomocí emailu stačí. Stále častěji se také setkáte s dostupným WiFi signálem na hotelech a v restauracích.


Poznámky:
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2019, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.